17

05.2017

13:16

Medicina jalgpalliturniiril osales kuus mees- ja neli naiskonda

Omavahel võistlesid tudengid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast: füsioteraapia, arstiteaduse, hambaarstiteaduse ja proviisoriõppe üliõpilased. Rõõmustava uudisena panid tiimi kokku ka TÜ Kliinikumi arstid ja residendid.

Mängiti poole väljaku peal, kui korraga oli ühest võistkonnast platsil 6+1 mängijat ning mänguaeg oli 2x10 minutit.

Meeste turniiri finaalis alistas FC Mitokonder (arstiteaduse IV kursus) FC Kardiomarkeri (Kliinikumi arstid ja residenid) seisuga 1:0. Teisel poolajal andis Hardi Vilt nurgalöögist palli teravalt värava alla, kust Karl-Erik Tillmann sai 3 meetri kauguselt pealt löögile. FC Kardiomarkerite väravavaht Peeter Tähepõld, ühtlasi ka turniiri vanim mängija, oli aga omal kohal ning tõrjus löögi. Õnnetuseks põrkus pall temast otse Tillmanni jala peale tagasi, kuid taaskord jõudis Tähepõld reageerida ja pareeris ka teise löögi. Kolmanda korraga Tillmann enam ei eksinud ning sündiski võiduvärav. FC Mitokonderi mängija ja turniiri kaaskorraldaja Hardi Vildi sõnul ei pea pikalt mõtlema, kui öelda, et Tähepõld oli turniiri parim väravavaht.

Meeste 3.-4. koha mängus kohtusid arstiteaduse V/VI kursus ja füsioteraapia tudengitest koosnev FC Anaeroobid. Arstiteadlased suutsid põneva mängu seisu 1:1-le viigistada viimasel minutil ning seejärel oldi füsioterapeutidest paremad ka penaltiseerias.

Naiste finaalis kohtusid arstiteaduse IV (JK Vulpes) ja V kursus. JK Vulpesel õnnestus tiitlit kaitsta tulemusega 2:1. Esimene poolaeg lõppes seisuga 1:1 ning teise poolaja viimastel minutitel andis JK Vulpese mängija Marianna Laht nurgalöögi, mille Hanna Karoliina Kalle väravaks realiseeris.

JK Vulpes mängis koosseisus Liina Luih, Hanna Karoliina Kalle, Marianna Laht, Karoliine Teelahk, Kristiina Laht, Krõõt Aab, Anet Kibin ja Anna Mari Tamm.

Meeste esikolmiku koosseisud:
Tiitlikaitsja FC Mitokonder: Hardi Vilt, Simmo Tõnisson, Mihkel Viru, Oliver Savisaar, Tom Gregori Brazier, Karl-Erik Tillmann, Silver Joosep Paluste ja Johannes Pärtel Truusalu.

Teise koha saanud FC Kardiomarker: Peeter Tähepõld, Arno Ruusalepp, Jaagup Truusalu, Olavi Maasikas, Juri Karjagin, Toomas Kangur, Aleks Kree, Timo Rahnel, Priit Veskimäe, Hardo Toim ja Indrek Benno.

Arstiteaduse V/VI kursus: Tommi Ründal, Kristjan Trink, Martin Ilmjärv, Andi Kriisa, Sakari Sahlman, Tanel Tõru, Hendrik Vaaks, Toomas Kiis ja Oliver Taul.