22

06.2011

09:02

Meisterlik Trans sai Kuressaarest võidu

Meistriliiga 17. voorus suutis Narva Trans teisel poolajal murda FC Kuressaare visa vastupanu ja saarlased 2:0 alistada.

“Me ei kartnud täna Narvale kaotada ja läksime julgelt oma mängu mängima,” selgitas kohtumise järgselt FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi, miks üldiselt saarlaste jaoks ebamugava vastasega mäng küllalt hästi õnnestus.

Vigastuste, eemaldamiste ja töökohustuste tõttu üsnagi räsitud, ent samas noore ja tahtejõulise koosseisuga, mille keskmiseks vanuseks avavile kõlades oli napp kasiinoealisus, mängule vastu läinud kodumeeskond suutis tehniliste ja kiirete narvakate vastu vapralt kaitses püsida ja ei lubanud endale suuremaid eksimusi.

Trans seevastu oli samuti tahtmist täis ning ohustas mitmekülgsete rünnakutega Kuressaare väravat üpris tihedalt. Kõrgliiga suurimal väravakütil Aleksandrs Cekulajevsil õnnestuski esimese poolaja keskel võõrustajate väravat kaitsnud Riido Reiman üle mängida ja pall väravasse toimetada, kuid varasemalt oli tõusnud abikohtuniku lipp suluseisu märgiks.

Vasturünnakutele keskendunud FC Kuressaare mängu tõi paaril korral elevust ründeladvikus Kristen Mere. Ründaja, kellele oponent Stanislav Kitto võiks parema tahtmise korral isakski olla, pääses Narva küllalt aeglase kaitseliini eest mõnel puhul pakku, ent otsustavus trahvikastis jättis soovida.

Kuigi avapoolaja lõpetuseks õnnestus Ida-Virumaa meeskonna legendaarsel ründajal Maksim Gruznovil veel pall peaga väravapostigi saata, ei suutnud narvakad Kuressaare väravat vähemalt esimese kolmveerandtunni jooksul kuidagi lahti muukida.

Vaheajalt tulles olid Aleksei Jagudini hoolealused veelgi enam tahtmist täis ja suunasid rohkem jõudu rünnakusse, mis pärast vahetusi end lõpuks ka ära tasusid. Anton Epikhini tsenderduse pikendas trahvikasti keskelt otsajoone suunas Sergei Kazakov, palli jooksis ilusasti kinni Vladislav Fjodorov ning lõi selle terava nurga alt esipostist võrku.

Kaua ei pidanud ootama ka teist tabamust, sest vaid seitse minutit hiljem tegi paremal äärel Donatas Strockis hea eeltöö oma hooaja 18. värava löönud Aleksandrs Cekulajevsile, kes trahvikasti keskelt viielt meetrilt palli peaga väravasse toimetas.

Pärast kaheväravalist eduseisu natukene tuure maha tõmmanud narvakad andsid seejärel ka saarlastele rohkem hingamisruumi, ent ülearu ohtlikuks kodumeeskond matši jooksul ei saanudki. Vaid Argo Aava tubli võitlus ning 20 meetrilt teele saadetud tugev löök pani Dmitri Vyalchinovi end liigutama, kuid olukorrale järgnenud nurgalöögist asja ei saanud.

“Vaatasime selles mängus natukene oma tuleviku poole ja saime näha, mis meid järelkasvu osas ees ootab,” viitas Zamogilnõi noorele koosseisule. “Võib öelda, et täna oli perioode, kus me mängisime päris hästi ja kui lihtsalt öelda, siis meil on kõik võimalused tasapisi edasi liikumiseks olemas.”

Lisaks kiitis peatreener oma mängijaid südi võitluse ja hea häälestatuse eest: “Kui tavaliselt on meil Narvaga alati väga rasked mängud olnud, eriti lõpptulemuse osas, siis täna näitasid kõik oma iseloomu ja oli suhteliselt võrdne mäng. Natukene enesekindlust juurde ja tulevikus on kõik võimalik.”

Korraliku esituse tagas Zamogilnõi sõnutsi ka tõik, et lisaks meistrivõistlustele pidas FC Kuressaare esindusmeeskond juba ka hooaja eel mitmeid sõprusmänge vene satside vastu ning tema hoolealused tunnetavad juba hästi, kuidas taoliste võistkondade vastu mängima peab.

Kuressaare jaoks jätkub Meistriliiga 9. juulil kodus Levadia vastu, Narva Trans võõrustab 3. juulil FC Viljandit.

21. juuni kell 18:45 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - NARVA JK TRANS  0:2 (0:0)
Väravad
: 68. Vladislav Fjodorov, 77. Aleksandrs Cekulajevs
Hoiatused: 26. Argo Aava - 36. Donatas Strockis

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 15-U. Rajaver, 13-Rauno Reiman, 17-Mai (68. 8-Trasberg), 7-Kelder, 23-Luup. 5-Aava, 39-Valmas (87. 14-Pruul), 19-Seeman, 9-Pukk, 11-Mere (76. 25-Viira).
Varus: 1-Pikker, 14-Pruul, 8-Trasberg, 25-Viira.

JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 21-Bazjukin (23. 20-Strockis), 5-Kazakov, 22-Biskys, 11-Leontovitš (68. 12-Plotnikov), 19-Epikhin, 9-Gruznov (63. 13-Fjodorov), 8-Cekulajevs.
Varus: 33-Smelkov, 12-Plotnikov, 13-Fjodorov, 20-Strockis.

Mänguolud: +17, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.