19

07.2020

19:02

Meistriliiga tabeli ülemises pooles on seis põnev

Naiste Meistriliigas peetud kuuenda vooru kohtumiste järel muutus seis tabeli ülemises pooles tasavägiseks - Flora jätkab täiseduga, kuid nelja järgmist naiskonda lahutab omavahel vaid kaks punkti.

Täna toimunud vooru viimases mängus suutis Saku Sporting võõrsil alistada Tartu Tammeka 1:0. Kohtumise ainuke värav sündis avapoolaja lõpuminutitel, kui karistuslöögi olukorrast suunas palli peaga võrku Kairi Himanen. Teisel poolajal tabas Tammeka korra ka latti, kuid Sportingu väravalukku lahti muukida ei õnnestunud. Ühtlasi päästis teisel kolmveerandtunnil Tammeka väravavaht Maria Sootak mitmel korral oma naiskonna halvimast. Kohtumist saab täismahus järele vaadata Soccernet.ee portaalist. Tabelis tõusis Sporting tänu võidule viiendalt kohalt teiseks ning hetkel on naiskonnal kogutud 12 punkti. Tammeka paikneb kolme punktiga seitsmendal tabelireal.

Enne kuuendat vooru Kalevist nelja punkti kaugusele jäänud Pärnu Vaprus suutis tänu 4:2 võidule vähendada vahe vastastega minimaalseks. Rannastaadionil toimunud mängus nähti avapoolajal juba viit väravat. Esimese 25 minutiga vormistas kübaratriki Anastasija-Grazyna Shcherbachenia. Kalevi kaotusseis vähenes 41. minutil tänu Ljubov Maksimova tabamusele, kuid avapoolaja lõpus sai neljanda värava kirja Shcherbachenia. Kohtumise viimane tabamus tuli lisaminutitel Ketlin Saare jalast. Kalev langes kaotuse tõttu tabelis kolmandale kohale, Vaprus jääb neljandana nii nendest kui ka Sportingust maha vaid ühe punktiga.

Tabeli liider FC Flora näitas koduväljakul head minekut, kui kirja saadi hooaja suurim võit, alistades JK Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond 10:0. Kohtumise resultatiivseim oli viie väravaga Flora kapten Katrin Loo. Kaks tabamust sai kirja Maarja Saulep ning ühe värava lisasid Getter Saar, Carmen Tiivel ja Mari Liis Lillemäe. Flora naiskond jätkab kuue vooru järel täisedu ehk 18 punktiga, edestades lähimat jälitajat kuue punktiga. Ühendnaiskond on nelja punktiga kuuendal positsioonil.

Põlva Lootos suutis võõrsil alistada 1:0 Nõmme Kalju naiskonna. Hiiu kunstmurustaadionil toimunud vastasseisus sahises väravavõrk 21. minutil, kui täpne oli Helene Lumi. Lootos on kuue vooruga kogunud viiendal kohal 10 punkti, jäädes teisel positsioonil olevast Sportingust maha kahe silmaga. Kaljul pole seni punktiarvet avada õnnestunud ning hetkel ollakse kaheksandal tabelireal.

Pildil: Flora ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna vahel. Foto: Brit Maria Tael/Soccernet.ee