14

09.2020

09:33

Meistriliigas peeti teise ringi viimased kohtumised

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas põhiturniiri viimane voor enne tabeli poolitamist, kui võidud teenisid FC Flora, Tuleviku ja Suure-Jaani ÜN. Viigipunkti said kirja Saku Sporting, Pärnu Vaprus, Tartu Tammeka ja Põlva Lootos.

Tabeliliider Flora teenis koduväljakul 6:0 võidu Tallinna Kalevi üle. Avapoolajal sahistas Flora vastaste väravavõrku kolmel korral. Skoori avas 16. minutil Ariina Mürkhain, kui sai tabamuse kirja otse nurgalöögist. Pooltunni möödudes oli Flora poolelt resultatiivne Kristina Teern ning 41. minutil sai jala valgeks Getter Saar. Teise kolmveerandtunni jooksul said väravad kirja veel Mürkhain ja Teern ning penaltipunktilt oli täpne Katrin Loo. Flora lõpetas põhiturniiri täiseduga, kui 14 vooruga on kogutud 42 punkti. Kalev jätkab 27 punktiga kolmandal kohal.

Esinelikusse kuuluvad Saku Sporting ja Pärnu Vaprus tegid Rannastaadionil põneva 3:3 viigi. Sporting asus kohtumist juhtima 10. minutil läbi Kairi Himaneni tabamuse. Kristina Bannikova viigistas seisu 30. minutil ning selle tulemusega mindi ka vaheajapausile. Teise poolaja alguses viis Himanen taas Saku juhtima. Vaprus vastas sellele omakorda kahe väravaga, kui täpsed olid Anastasija Shcherbachenia ja Bannikova. Viimane sõna jäi Saku naiskonnale, kui kohtumise 83. minutil tõi tabloole lõppseisu Ulrika Tülp. Sporting hoiab tabelis 31 punktiga teist kohta, Vaprus on neljandana kogunud 22 punkti.

Tabeli alumises pooles alistas Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond Hiiu kunstmurustaadionil peetud mängus 4:0 Nõmme Kalju. Võitjate poolelt said kaks väravat kirja Teisi Toomsalu ja Anna-Liisa Joandi. Ühendnaiskond paikneb 17 punktiga viiendal kohal, Kalju põhiturniiril punkte kirja ei saanud ja asub kaheksandal positsioonil.

Vooru viimases mängus läksid „Roosa jalgpalli” raames vastamisi Tartu Tammeka ja Põlva Lootos. Tegemist on iga-aastase sportliku heategevusüritusega, mida Tammeka naiskond korraldab koostöös vähiravifondiga „Kingitud elu” ning millest saadud tulu läheb rinnavähi vastaseks võitluseks ja ennetamistöö hüvanguks. Tamme staadionil peetud kohtumises asus Lootos 39. minutil tänu Kärt Hüdsi väravale juhtima. Tammeka sai siiski kätte viigi, kui kolm minutit enne normaalaja lõppu saatis palli väravasse Cathy Pärnamets ning tegi seisuks 1:1. Kohtumisel sündis ka tänavuse hooaja naiste Meistriliiga publikurekord, kui mängu oli vaatamas 253 inimest. Põlva hoiab 14 vooru järel 17 punktiga kuuendat kohta, Tammeka on seitsmendal kohal kogunud seitse punkti.