09

11.2020

14:03

Meistriliigas püsib põnev heitlus hõbemedalite eest

Nädalavahetusel tõmbasid hooajale joone alla Meistriliiga alumise neliku naiskonnad ning esinelik pidas eelviimase vooru kohtumisi. Kui peaaegu kõikide naiskondade jaoks on lõppkohad selgunud, käib hõbemedalite nimel tihe rebimine.

Enne laupäevast vooru püsis teisel tabelireal Saku Sporting, edestades Tallinna Kalevit ühe punktiga. Sporting pidi viimati koduväljakul tunnistama tabeliliidri FC Flora 3:1 paremust. Avapoolajal löödi üks värav, kui Katrin Loo viis penaltipunktilt Flora juhtima. Teise poolaja alguses suurendas Kristina Teern liidrite eduseisu. Saku tuli mängu tagasi 64. minutil, kui Merily Toom oli penaltipunktil täpne. Lõppseis tuli tabloole üleminutitel läbi Teerni teise tabamuse.

Kalev suutis viimati kirja saada suure võidu, kui Pärnu Vaprus alistati 7:2. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kuid teisel kolmveerandtunnil läks Kalev pärast Vapruse väravavahi vahetust ja vähemusse jäämist oma teed. Võitjate poolel said kaks väravat kirja Emma Treiberg, Evelyn Šilina (pildil) ja Anett Kadastu. Ühe tabamuse lisas Ketlin Saar. Vapruse väravad lõi Anastasija Shcherbachenia. Tänu võidule möödus Kalev tabelis Sportingust ja edestab nüüd konkurente kahe punktiga. Vaprus lõpetab oma debüüthooaja neljanda kohaga.

Esineliku naiskondi ootab viimane voor ees laupäeval, 14. novembril, kui kell 14.00 on vastamisi FC Flora – Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus – Saku Sporting.

Tabeli teises pooles peeti viimase vooru kohtumised möödunud laupäeval ning napid võidud noppisid Põlva Lootos ja Tartu Tammeka.  Lootos teenis koduväljakul 1:0 võidu Nõmme Kalju üle, kui ainukese tabamuse lõi 85. minutil penaltist Kristin Kukli. Lootose jaoks lõppes hooaeg viienda kohaga, Kalju pidi leppima kaheksanda positsiooniga ja langeb järgmiseks hooajaks aste madalamale.

Tartu Tammeka alistas Viljandis toimunud mängus 1:0 Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna. Tammekale tõi võidu Wanda Prosti 88. minuti värav. Ühendnaiskond teenis sel hooajal 22 punktiga kuuenda koha. Tammekat ootavad ees üleminekumängud, kus hakatakse Meistriliiga koha nimel heitlema Esiliigas teise koha saavutanud JK Tabasaluga. Esimene vastasseis peetakse pühapäeval, 15. novembril Tabasalus. Otsustav kohtumine leiab aset 22. novembril Tartus.

Meistriliiga tulemuste ja tabeliseisuga saab tutvuda siin.