07

04.2012

17:53

Morozov dikteeris Levadia võidule Viljandi üle

Meistriliiga märtsikuu parim mängija Igor Morozov alustas aprilli sealt, kus viimati pooleli jäi, panustades FC Levadia 3:0 võitu FC Viljandi üle värava ja kindla kaitsetööga.

Võitlusliku mängu ohjad andis Levadiale just Morozov, kui saatis 34. minutil pealöögiga väravasse nurgalöögist tulnud palli.

Sealt edasi jätkus vägagi kange heitlus Levadia initsiatiiviga, ent eriti ohtlike olukordi ei suutnud kumbki meeskond tekitada. Teisel kolmveerandtunnil üritas ka Viljandi, kuid Rimo Hundi tabamus 80. minutil kontrarünnaku lõpetuseks otsustas sisuliselt matši saatuse.

Vaatamata võidule ei olnud tallinlaste loots Marko Kristal endiselt rahul oma hoolealuste realiseerimismeisterlikkusega. “Momentide realiseerimine jätab meil endiselt soovida, aga õnneks suutsime vähemalt kolm tükki ära lüüa ja väärtusliku võidu võtta,” ütles Kristal.

“Võrreldes eelmise mänguga olime tunduvalt paremad. Kahjuks vajusime enne meie teist väravat natuke liiga kaitsesse ja lasime vastasel rohkem rünnata,” ütles Janar Toomet, kes 91. minutil vormistas lõppseisu 3:0.

Võit hoiab Levadia kindlalt medalikursil. Kuuest mängust on neil kolm võitu, kolm viiki ja 12 punkti, mis annab kolmanda koha. Kolm punkti teeninud Viljandi on kaheksas, edestades Tammekat ja Transi.

Zaur Tšilingarašvili kiitis meeskonna võitlusvaimu ja kahetses punktita jäämist. “Poisid võitlesid tegelikult väga hästi, aga kahjuks ei õnnestunud positiivset tulemust välja võidelda,” ütles grusiin. “Mängu lõpus juba loobuti kergelt ja sellest ka viimane värav.”

Poolkaitsja Sander Sinilaid lisas: “Suutsime normaalselt võidelda, kuid kahjuks lasime endale esimese poolaja lõpus rumala värava nurgalöögist lüüa. Kahjuks ei suutnud me ise väga häid võimalusi tekitada. Levadia oli lihtsalt natukene tugevam.”

FC Levadia võõrustab teisipäeval, 10. aprillil kell 18.45 FC Kuressaaret ja Viljandi järgmisel laupäeval sama meeskonda kell 17.00.

07.04. kell 17:00 Viljandi kunstmurul (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - TALLINNA FC LEVADIA 0:3 (0:1)
Väravad: 34. Igor Morozov, 80. Rimo Hunt, 90.+1. Janar Toomet
Hoiatused: 55. Jaan Leimann, 84. Silver Lätt - 79. Maksim Podholjuzin

FC Viljandi: 12-Palm, 26-Liivamägi, 14-Indermitte, 77-Lätt, 80-Tšegodajev, 16-Ottis, 8-Sinilaid (72. 10-Laht), 45-Kaarlimäe (67. 18-Junolainen), 11-Krillo (77. 9-Lepik), 7-Leimann, 22-Mütt.
Varus: 1-Ventsel, 17-Karu, 10-Laht, 15-Metsa, 18-Junolainen, 9-Lepik, 5-Brauer.

FC Levadia: 1-Smiško, 19-Kulinitš, 3-Artjunin, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 6-Antonov, 10-Subbotin (83. 5-Leitan), 18-Taar, 25-Elhi (46. 9-Rättel), 7-Toomet, 28-Hunt (83. 21-T. Laurits).
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 21-T. Laurits, 5-Leitan, 27-Raudsepp, 9-Rättel, 16-Ustaal.

Mänguolud: +6, pilves sademeteta ilm; kunstmuru heas seisukorras.