05

02.2024

12:15

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga ja madalamate liigade Taliturniiril väravaterohke voor

Esiliiga ja madalamate liigade Taliturniiril mängiti möödunud nädalavahetusel, 3. ja 4. veebruaril kolmanda vooru kohtumised, kus ühtekokku löödi 31 väravat.

A-tasandi mängudes olid võidukad FC Tallinn ja JK Tabasalu, viigiga leppisid Paide Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev duublid. FC Tallinn oli tulemusega 7:0 üle Tallinna FC Flora U21 meeskonnast. EJL jalgpallihallis mängitud kohtumise avapoolajal said väravad kirja Kirill Nesterov ja Aksjonov Vadim, teisel poolajal toimetati pall Flora U21 võrku veel viiel korral, kui täpsed olid Artur Timoska, Vladimir Malinin, Mark Salnikov, Artjom Slobodjan ning penaltist Vladislav Tšurilkin.

JK Tabasalu alistas 1:1 viigilise avapoolaja järel FC Elva tulemusega 4:1. Viljandi Männimäe Jalgpallihallis haaras esmalt 18. minutil juhtohjad Tabasalu, minnes Sigvard Suppi tabamusest juhtima, 29. minutil viigistas seisu Mauris Villems. Teisel poolajal vormistasid Tabasalu kindla võidu kaheksa minuti jooksul Raoul Rocco Riigov, Jaagup Taal ning Hans Oliver Vuks.

Paide Linnameeskond U21 ja JK Tallinna Kalev U21 mängisid Raja Jalgpallihallis võrdsete kohtumises 2:2 viiki. Avapoolaega asus juhtima Paide duubel, kui 35. minutil lõi värava Matrix Eineri. Kalev U21 lõi seejärel ühe tagasi, kui 41. minutil oli täpne Hannes Planken. Teisel poolajal kasvatas Paide U21 edu taaskord Einer, olles täpne penaltipunktilt. Silver Rasmus Kubensky vastas tabamusele 75. minutil, viigistades kohtumine 2:2.

B-tasandil mängiti üks kohtumine, kus väravaterohke mängu järel alistas FA Tartu Kalev koduväljakul Pärnu JK Vaprus U21 tulemusega 6:3. Avapoolaeg lõppes Viljandi Männimäe Jalgpallihallis tulemusega 4:2, kui Tartu poolt oli kahel korral täpne Artur Muhhin, ühe lisasid juurde Gregor Kruusla ja Kristofer Kaasik. Pärnu duubelmeeskonna poolt oli kahel korral täpne Romet Nigula. Teisel poolajal kasvatasid Tartu seisu Jakko Ülper ja Maxim Vikman. Pärnu U21 poolt jõudis korra sihile Kerdo Kutsar.

C-tasandil mängiti kaks kohtumist. Maardu Linnameeskond oli tulemusega 4:1 parem Pärnu Jalgpalliklubist. Kui kohtumise avapoolaeg Pärnu jalgpallihallis kuulus Mirko Mardiste tabamuse järel Pärnule, siis teisele poolajale tuli teravamalt vastu Maardu. Viigivärava toimetas võrku Aleksander Volkov. Maardu eest said väravad kirja Nikita Naydis, Kliementii Boldyrev ja Aleksander Kulinitš.

Läänemaa JK alistas koduväljakul tulemusega 1:0 Nõmme Kalju FC U21. Kohtumise ainus värav leidis aset mängu kolmandal minutil, kui täpne oli Martin Valkiainen.

Esiliiga ja madalamate liigade hooaja ettevalmistava Taliturniiri neljas voor mängitakse 9.–11. veebruarini.