01

06.2020

17:44

Naiste Esiliiga avavoorus peeti väravaterohkeid kohtumisi

Pühapäeval tehti algust naiste Esiliiga hooajaga ning aset leidsid vägagi resultatiivsed kohtumised, kui avavoorus löödi kokku 29 väravat.

Päeva suurima võidu sai kirja JK Tabasalu naiskond. Liiga uustulija alistas võõrsil Kohtla-Järve JK Järve lausa 9:0 ja tõusis pärast esimest vooru tabeli tippu. Kohtumise resultatiivseim oli kuue väravaga Sandra Pärn. Ühe värava lisasid Airika Altosaar ja Getlin Tammoja ning üks tabamustest läks kirja Kohtla-Järve omaväravana.

Viie väravaga kostitasid vastaseid Tallinna FC Flora II ja Tallinna JK Legion. Flora duubelnaiskond alistas 5:0 JK Narva Transi ning Legion omakorda 5:0 Jõhvi FC Phoenixi. Flora poolelt tegid skoori Kerlin Rassadkin, Elis Soodla, Helen-Triin Vähi-Rebina ja kahel korral Karoly Kasuk. Legioni tabamuste autoriteks olid Danata Sestrem, Anna Kulieva, Janina Jakobson ja kahel korral Margarita Matjuhhova.

Tallinna FC Ajaxi ja Paide ühendnaiskond alistas võõrsil Tartu JK Tammeka II seisuga 4:0. Avapoolaja lõpuks oli külaliste eduseis juba kolmeväravaline, kui kaks korda oli resultatiivne Anastasija Fjodorova ja üks tabamustest oli Tammeka omavärav. Mängu lõpuminutitel sai jala valgeks ka Liisi Kalinina.

Vooru kahes viimases kohtumises peeti maha tasavägisemad vastasseisud. JK Tallinna Kalev II sõitis külla FC Kuressaarele ning pealinlased naasid koju 1:0 võiduga. Kohtumise ainukese värava autoriks oli 23. minutil Liis Tamberg. Põnevat mängu sai näha ka Elvas, kus kohalik naiskond ja Rakvere Tarvas lõid kahepeale kokku viis väravat. Tarvas juhtis 36. minutiks mängu küll tänu Gerda Johanna Leichteri ja Darja Potapova tabamustele 2:0, kuid mängu normaalaja lõppedes oli Liisa Mägi väravate toel tablool viigiseis. Rakvere naiskond suutis üleminutitel võtta 3:2 võidu, kui täpne oli Anette Steinberg.

Naiste Esiliiga järgmise vooru kohtumised toimuvad 6. ja 7. juunil. Mängukalendriga saab tutvuda siin.