23

06.2019

11:35

Naiste Meistriliiga esikolmik võidukas

Naiste Meistriliiga üheksandas voorus liidrid ei vääratanud, kui FC Flora, Pärnu JK ja JK Kalev said kirja võidupunktid. Tartu derbis saatis edu SK 10 Premiumit.

Liidrikohta hoidev Tallinna FC Flora võõrustas Lilleküla harjutusväljakul Saku Sportingut ning suutis juba 11. minutiks kohtumist 3:0 juhtima viia. Avapoolajal lisati veel kaks tabamust ning kuna teisel kolmveerandtunnil rohkem väravaid ei sündinud, sai Flora kirja 5:0 võidu. Kahel korral oli täpne Anastasia Dodeltseva ning ühe värava lisasid Kethy Õunpuu ja Valeria Liik. Üks tabamustest läks kirja Saku omaväravana. Sporting jätkab tabelis kuuendal kohal seitsme punktiga, Floral on koos 27 punkti.

Pärnu JK pidi kodusel Rannastaadionil välja tulema kaotusseisust, kui väravateta möödunud avapoolaja järel asus JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond 50. minutil Teisi Toomsalu väravast mängu juhtima. Pärnu suutis 14 minutiga siiski seisu enda kasuks pöörata, kui esmalt viigistas seisu Evelyn Šilina ja seejärel lõi juhtvärava Ulrika Tülp. Mängu lõppseisu, 3:1 vormistas lisaminutitel Ketlin Saar. Pärnul on teisel positsioonil kirjas 22 punkti, ühendnaiskond on kaheksa punktiga viies.

JK Tallinna Kalev (pildil) näitas kindlat minekut, kui võõrsil alistati Põlva FC Lootos 5:0. Mängu avavärav sündis juba esimesel minutil, kui täpne oli Kadri-Ann Valgeväli. Esimesel poolajal sahistas vastaste võrku veel kahel korral Emma Treiberg. Kalev alustas teist kolmveerandtundi samuti hoogsalt, kui 53. ja 54. minutil olid taas resultatiivsed Valgeväli ja Treiberg, Kalev paikneb liigatabelis kolmandal kohal, jäädes punktiga maha Pärnust, Lootos hoiab viie punktiga kaheksandat positsiooni.

Kambja staadionil peetud Tartu derbi avapoolaeg lõppes väravateta. SK 10 Premium avas skoori 48. minutil Gerli Israeli väravast ning 11 minutit hiljem suurendas eduseisu Samanta Uueda ning kindlustas Premiumile 2:0 võidu. SK 10 tõusis võiduga seitsmendale kohale, Tammeka hoiab tabelis neljandat positsiooni.