15

10.2017

13:55

Naiste Meistriliigas röövis Flora Pärnult punkte, Lootosel tuleb pidada üleminekumänge

Naiste Meistriliigas (NML) peeti hooaja viimane voor, kus võidud teenisid FC Levadia ja JK Tammeka. FC Flora, Pärnu JK, Põlva Lootos ja Tallinna Kalev teenisid viigid.

Meistriks tulnud Pärnu JK kaotas viimases kohtumises selle hooaja esimesed punktid, kui koduväljakul tehti 1:1 viik Tallinna Floraga. Avapoolaeg lõppes väravateta, kuid 61. minutil viis Anastasija-Grazyna Shcherbachenia Pärnu karistuslöögist juhtima. Mäng paistiski tüürivat Pärnu võidu poole, kuid kohtumise lisaminutitel suutis Lisette Tammik tabloole tuua viiginumbrid.

Esineliku teises kohtumises näitas kindlat mängu FC Levadia, kes alistas Kambja staadionil peetud kohtumises Tartu SK 10 Premiumi 4:0. Kõigi väravate autoriks oli Vlada Kubassova.

Tabeli teises pooles peeti võitlust üleminekumängude vältimise eest. Enne viimast vooru tehti teatavaks see, et jalgpalliliidu otsusel noortekoondise võistkond järgmisest hooajast enam naiste meistrivõistlustel ei osale ja seoses sellega Meistriliigast otse ükski võistkond välja ei lange. Üleminekumänge peab 7. koha saavutanud naiskond.

Eelviimase vooru järel oli päästvas ehk kuuendas kohas kinni Põlva Lootos, kes edestas Tartu Tammekat ühe punktiga. Lootos kohtus viimases mängus Tallinna Kaleviga ning võit oleks kindlalt taganud koha järgmiseks aastaks Meistriliigas. Kuni 77. minutini oligi Lootos kohtumist 2:1 juhtimas tänu Hanna Rästa kahele väravale, kuid lõpuks lõppes mäng ikkagi 2:2, kui Kalevi väravate autoriteks olid Maria Orav ja Eret Elen Viidakas. Samal ajal pidas Tartu Tammeka oma mängu Noortekoondisega ning avapoolaja järel oli tablool seisuks 1:1, kui esmalt viis Maarja Saulep Tammeka juhtima, kuid Getter Saar viigistas seisu. Teisel poolajal tõi Tartu naiskonnale võidu Cathy Pärnametsa tabamus ning selle tulemusega tõusis Tammeka ka kuuendale positsioonile, mis tähendab, et üleminekumängudele langes napilt Põlva Lootos.

Meistriliiga üleminekumängud peetakse 28. oktoobril ja 4. novembril. Potentsiaalseteks vastasteks Põlva jaoks on eelmisel hooajal Meistriliigast langenud Nõmme Kalju või Tallinna Ajax, kes peavad Esiliiga viimase vooru täna, 15. oktoobril ning sõltuvalt tulemustest saab selgeks, kes teenib õiguse tõusta otse Meistriliigasse ning, kes peab üleminekumänge.

NML hooaja parima väravaküti tiitli teenis Tammik, kes oli täpne 33 korral, talle järgnesid Kubassova, kellel kirjas 32 väravat ja Katrin Loo (FC Flora), kes sai kirja 30 tabamust.