04

07.2011

09:53

Narva Trans purustas FC Viljandi

Möödunud neljapäeval Makedoonia klubilt Rabotnicki Euroopa Liigas nuhelda saanud Narva Trans tegi sama pühapäeval Meistriliigas FC Viljandiga, võites kodus 5:0.

Liiga parim väravakütt Aleksandrs Cekulajevs viis Transi juhtima 14. minutil, kui realiseeris penalti. Peakohtunik Roomer Tarajev määras 11 meetri karistuslöögi pärast kaitsjate käega mängu oma karistusalas. 18 minutit hiljem lõi Sergei Leontovitš enda esimese ja Transi teise värava selles mängus.

Trans jätkas suurte jõududega ründamist. 38. minutil realiseeris järjekordse reidi Viljandi värava alla Cekulajevs, suunates nahkkera Aiko Orgla selja taha rinnaga. Lätlasega ühel lainel jätkas Leontovitš, kui tulistas palli kaugelt ja posti põrkega 61. minutil Orglast mööda.

Punkti mängule pani viienda väravaga Vladislav Fjodorov, olles täpne 65. minutil. Terve kohtumise vältel surve all püsinud Viljandi suutis Narva värava all ohtu kujutada paaril-kolmel korral, kuid puurilukk Dmitri Vjaltšinov ning kaitseliin seisid ülesannete kõrgusel.

“Meil ei olnud muud varianti, kui see kohtumine võita, et vähegi tuju tõsta pärast suurt kaotust Euroopa Liigas,” ütles Transi peatreeneri kohusetäitja Aleksei Jagudin. “Selle ülesande suutsime täita, kuid nüüd on meil uued eesmärgid.”

Viljandi lootsi Zaur Tšilingarašvili sõnul anti endast parim. “Põhikoosseisust oli puudu kuus mängijat, mistõttu pidime kasutama mitmeid noori,” lausus Tšilingarašvili. “Ehkki alistusime suurelt, näen selles koosluses suurt potentsiaali.”

Narva tõusis 18 voorust teenitud 34 punktiga kolmandaks, Viljandil on 16 mängust 16 silma ja kaheksas koht. Trans peab järgmise mängu 12. juulil, kui sõidab külla JK Sillamäe Kalevile, Viljandi järgmine mäng toimub hetkeseisuga 16. juulil kodus Paide vastu.

3. juuli kell 19.30 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS – FC VILJANDI  5:0 (3:0)