01

07.2012

07:51

Narva Trans teenis Tartus raske võidu

Meistriliiga 18. vooru kohtumises Narva Transiga oli Tammeka lähedal oma hooaja teisele võidule, kuid Vitali Gussevi teise poolaja tabamused tähendasid Tartule nappi 2:3 kaotust.

Mäng algas kohe Transi-poolse survega. Avapoolajal silmapaistvalt tegutsenud Aleksandr Aleksejev suutis juba 5. minutil napilt suluseisust värava lüüa. Minut hiljem avas sama mees juba skoori, kui paarikümnelt meetrilt sooritatud madal löök leidis tee Andrus Lukjanovi valvatavasse väravasse.

Esimese kümne minuti järel mäng rahunes ja Tammeka hakkas vaikselt ennast mängu sisse elama. 23. minutil oli karistuslöögi järgses olukorras Siim Valtnal hea võimalus viigiseis jalule seada, kuid Vladimir Malkov oli Transi väravas oma ülesannete kõrgusel.

Kümmekond minutit hiljem suutis Tammeka siiski skoorida. Alex Nimo läbisöödu järel pääses Kaspar Kaldoja Malkoviga silmitsi. Talle tagant lähenenud Transi kaitsja tõmbas karistusalas aga Kaldoja pikali ning kohtunik ei kahelnud penaltipunktile osutamast. Kaldoja realiseeris kindlalt enda teenitud penalti.

Siiski jäi Tammekale olukorrast mõru maik suhu, sest kohtunik jättis kaitsja poolt tehtud vea punase kaardiga karistamata.

Kaldoja arvas olukorrast järgmist: "Minu arust oleks pidanud olema ka punane, sest läksin üks-ühele. Kohtunik ütles põhjenduseks, et kõrval oli teine mängija veel, aga minu arust see nii polnud."

Temaga ei nõustunud Transi peatreener Aleksei Jagudin: "Minu arust polnud penalti punast väärt - Tammeka mängija lõi enne palli ja alles siis kukkus."

Tammeka suutis juba mõni minut hiljem juhtima minna. Transi kaitsjad läksid oma poolel palli hoidmisega veidi liiga julgeks ning Ander Paabut realiseeris kindlalt kättevõideldud võimaluse.

Teisel poolajal Trans kogus ennast ning 57. minutil suutis Vitali Gussev kauni kauglöögiga viigiseisu taastada. Peale seda jätkus lahtine mäng, Tammeka mängijad olid pidevalt narvalaste kaitseliinist läbi pääsemas, eriti edukalt tegutses Transi kaitsjate ja poolkaitsjate vahel Alex Nimo. Nii Nimo kui ka Rauno Tutk pääsesid korra Transi kaitseliini seljataha, kuid löögini ei jõuidnud.

73. minutil sai tõeks igivana jalgpalliklišee - kui ise ei löö, lüüakse sulle. Aktiivselt tegutsenud Vitali Gussev võttis vasakult äärelt palli ning purjetas Tammeka kaitseliini eest risti läbi, lüües paremalt poolt madala löögi värava tagumisse nurka. Mängu lõpuminutid möödusid kollaste kaartide ja ajavenitamise tähe all ning Tammekale jäid ilusast mängust kätte tühjad pihud.

Mängu kangelaseks tõusnud Transi ääremängija Gussev jäi mänguga rahule: "Esimesed kümme minutit oli meie mäng, lõime oma ära. Poolajaks jäime küll taha, kuid peale riietusruumis rääkimist oli teine poolaeg juba parem."

Trans hoiab Tabelis 18 punktiga viiendat kohta, Tartu on 7 punktiga viimane.

30. juunil kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NARVA JK TRANS  2:3 (2:1)