17

07.2011

16:45

Narva võitles kodus Flora vastu viigi

Meistriliiga liider FC Flora andis Kreenholmi staadionil edu käest, kui viigistas Narva Transiga 1:1.

Valdava osa teisest poolajast kaotusseisus mänginud Transi jaoks tõi kastanid tulest välja 37-aastane vanameister Maksim Gruznov, kes vasturünnakul realiseeris kapten Stanislav Kitto söödu, tulistades palli 16 meetri kasti joonel Stanislav Pedõki valvatud värava alanurka.

Seisul 1:0 võinuks oodata hoopis Flora eduseisu kahekordistamist, kuid pärast Hannes Anieri tabamust 47. minutil, ei suutnud floralased Dmitri Vjaltšinovit enam kordagi üle mängida. Anieri vendadest noorem kasutas ära Transi kaitsjate Igor Ovsjannikovi ja Tomas Rimase suutmatuse teda ja palli ära jagada ning lõi nahkkera peaga sisse.

Hiljem olid väravale lähedal ka Alo Dupikov ja Henri Anier, kuid küll jäi puudu oskustest, küll seisis ülesannete kõrgusel oma meeskonna korduvalt halvimast päästnud Vjaltšinov. Mida rohkem lõpu poole, seda ohtlikumaks sai Trans, kes tekitas Flora väsinud mängijatele ohtrasti peavalu.

Transi peatreeneri Aleksei Jagudini sõnul oli laupäeval eesmärgiks võit, kuid lõpuks tuli rahul olla ka viigipunktiga, mis mängiti välja kaotusseisust.

“Tahtsime kindlasti võita, kuid plaan jäi ellu viimata,” lausus Jagudin. “Lõime esimesel poolajal mõned väravavõimalused, ent ei realiseerinud neid. Väga ebavajalik värav kohe teise poolaja alguses tegi meie ülesande oluliselt raskemaks. Õnneks viigistasime ja 1:1 oli õiglane resultaat.”

Flora peatreener Martin Reim aga andis mitmele põhimehele puhkust, usaldades algkoosseisus väljakule Karl Eerik Luigendi, Hannes Anieri, Karol Metsa ja Meelis Peitre.

“Kohtumine oli meie jaoks väga raske. Juhtisime 1:0 peaaegu lõpuni, mistõttu viigivärava sisselaskmine lõpus oli väga valus,” märkis Reim. “Osaleme nii Meistriliigas kui Meistrite Liigas ehk ajad on kiired. Mängijad olid üsna väsinud ja pidin noortele võimaluse andma. Jäin nendega ka rahule.”

Seni kaotuseta jätkaval Floral on 17 mängust kogutud 41 punkti. Kaks mängu enam pidanud Kalju kaotab kahe ja kolm matši rohkem mänginud Trans kolme punktiga. Järgmisel laupäeval sõidab Flora külla Paidele ja Trans Levadiale. Mõlemad kohtumised algavad kell 19.30.

16. juulil kell 17:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - TALLINNA FC FLORA  1:1 (0:0)
Väravad
: 78. Maksim Gruznov - 48. Hannes Anier
Hoiatused: 42. Aleksandrs Abramenko, 65. Dmitry Vyalchinov - 67. Sergei Mošnikov, 71. Gert Kams

JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 4-Ovsjannikov, 5-Kazakov (56. 9-Gruznov), 10-Abramenko, 7-Bezykornovas, 21-Bazjukin (85. 12-Plotnikov), 19-Epikhin, 8-Cekulajevs (89. 22-Biskys).
Varus: 33-Tokaitšuk, 12-Plotnikov, 9-Gruznov, 22-Biskys.

FC Flora: 1-Pedõk, 19-Kams, 18-Mašitšev, 24-Palatu, 5-Peitre, 15-Luigend (76. 20-Dupikov), 6-Mets, 25-Frolov, 8-Hannes Anier, 41-Minkenen (46. 10-Mošnikov), 7-Herrem (46. 14-Henri Anier).
Varus: 21-Orgla, 22-Baranov, 4-Jahhimovitš, 10-Mošnikov, 49-Beglarišvili, 20-Dupikov, 14-Henri Anier.

Mänguolud: +22, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 137
Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Eduard Rõžov, Raul Kaivoja
Neljas kohtunik: Dmitri Vinogradov

Narva JK Trans võistkonna koosseisus oli registreerimata mängija 33-Nikita Tokaitšuk. Vastavalt Eesti 2011.a meistrivõistluste Meistri-  ja Esiliiga juhendi XIII peatüki artikli 63 punktile 9: juhul kui diskvalifitseeritud või registreerimata mängija on kantud protokolli, kuid ei mängi kaasa, karistatakse klubi 0,5 MP suuruse rahatrahviga.