09

06.2012

18:07

Närviline võit hoiab Kalju tabeli tipus

Meistriliiga 15. voor päädis oodatult kodumeeskonna Nõmme Kalju 1:0 paremusega, mis jätab nad endiselt tabeliliidriks.

Kalju alustas kohtumist domineerimisega ning juba 3. minutil haarati eduseis, kus Tanel Meltsi suurepärane tsenderdus leidis kastist Hidetoshi Wakui, kes sukelduva hüppega palli peaga sisse koksas.

Kalju peatreener Igor Prins oleks oodanud teist väravat, et pinged maha võtta: "Närviline oli mäng sellepärast, et esimesel poolajal ei suutnud me oma võimalusi ära realiseerida. 1:0 on libe seis, oleksime pidanud teise ära lööma."

"Võõrsil mäng ja seega ikka tulime natuke kaitsvamalt mängima. Mängisime kontrate peale ning lootsime vastaste eksimusi ära kasutada," rääkis Paide mängija Carl Tubarik.

Poolajal oli Nõmme Kalju sunnitud tegema kaks vahetust, kuna Eino Puri viidi peapõrutuse kahtlusega haiglasse ning ka Oliver Konsa ei olnud suuteline mängu jätkama. Lisaks suundus peale mängu meditsiinilisele tohterdamisele Tarmo Neemelo.

"Mõlemad meeskonnad mängisid samamoodi, kuid meie saime kollased kaardid enda olukordade eest. Otsustavaks sai see, et Nõmme kasutas ära meie peataolekut," kommenteeris mängust eemaldamise teeninud Meelis Rooba.

Teine poolaeg kulges suhteliselt omapäraselt, kus ilusat mängu ei suutnud kumbki meeskond näidata, vaid pigem oli palju poolvõimalusi. Kalju loomulikult domineeris ja hoidis tänu võidule kinni liidrikohast.

Võiduga esikohal jätkav Kalju jagab nüüd sama punktiarvu vaid FC Levadiaga, kes alistas oma kohtumises FC Flora 1:0.

9. juunil kell 16:30 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - PAIDE LINNAMEESKOND  1:0 (1:0)
Värav: 3. Hidetoshi Wakui
Hoiatused: 88. Kristen Viikmäe - 13. Mait Nõmme, 20. Carl Tubarik, 60. Eerik Reinsoo, 61. Rene Puhke, 88. Stanislav Goldberg

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 77-Šišov, 6-Rodrigues, 75-Wakui, 5-Bärengrub, 7-Puri (46. 23-Takeda), 10-Konsa (46. 18-Terehhov), 99-Neemelo, 11-Viikmäe, 16-Melts.
Varus: 69-Zomerski, 3-Koogas, 23-Takeda, 18-Terehhov, 2-Bianchi, 19-Vnukov.

Paide LM: 12-Orgla, 6-Puhke, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 5-Lomp, 25-Reinsoo, 8-Kõll, 22-Eteria (80. 26-Voolaid), 16-Goldberg, 10-Tikenberg (74. 29-Seire), 19-Leht (46. 17-Varendi).
Varus: 1-Kaalma, 26-Voolaid, 17-Varendi, 29-Seire.
55. minutil eemaldati Paide peatreener Meelis Rooba tehnilisest alast

Mänguolud: +16, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.