14

09.2011

06:42

Nesterovski iluvärav röövis Kurelt punkti (video!)

Meistriliiga 28. voorus lõi Roman Nesterovski teist mängu järjest FC Kuressaare vastu imeilusa värava ning tõi Sillamäe Kalevile raske 2:1 võidu. Vaata ka videot!

Väga kõva tuulega peetud kohtumist õnnestus külalisvõistkonnal võõrustajate abiga pooltunni möödudes juhtima asuda, kui Sander Viira omavärava lõi. Hoolimata Kaarel Saare viigitabamusest esimese kolmveerandtunni lõpus, jäi viimane ja otsustav sõna Nesterovskile, kes teist omavahelist kohtumist järjest nauditava värava pakkus ja 2:1 võidu Sillamäele viis.

Kuigi FC Kuressaare valis avapoolajal ründamiseks pärituule, tekitasid ohtlikumaid võimalusi hoopis külalised. Saarlaste pikkadele ja kõrgetele pallidele vastasid idavirulased lühikeste söötude ja kiirete kontrarünnakutega ning nii mõnelgi korral pääses Sillamäe Kalevi edukaim ründaja Alexander Nikulin Kure kaitsjate eest pakku, ent väravani tal jõuda ei õnnestunudki.

Pooltunni möödudes asusid pika reisi ette võtnud sillamäelased siiski juhtima, kuid sedagi võõrustajate külalislahkust edukalt ära kasutades. Vasakult äärelt mängiti seinasöötudega tsenderdusele Gediminas Kruša, kelle madalale krossile pani värava eest õnnetult jala vahele Sander Viira ning pall leidis tee oma väravasse.

Kaotusseisu jäänud saarlased sellest ei heitunud ning pusisid vapralt edasi ja said selle eest väärilise tasu esimese poolaja lõpuminutitel. Esmalt oli Mihhail Starodubtsev raskustes Märten Pajunurme karistuslöögi tõrjumisega ning sellele järgnenud Andre Ilvese nurgalöögist tulnud palli ei suutnud kindamees kuidagi trahvikastist minema toimetada. Esimesena jaol olnud Kaarel Saar seadis pealöögiga viigi jalule ja saatis meeskonnad puhkama seisul 1:1.

“Meil oli esimesel poolajal paar päris head võimalust ja kui oleksime need väravateks realiseerinud, oleks ka teisel poolajal lihtsam olnud,” nentis mängujärgselt Sillamäe Kalevi peatreener Vladimir Kazatšonok.

Lühikeselt puhkuselt viigiseisul naasnud võistkonnad ei julgenud kumbki Kazatšonoki hinnangul erilisi riske võtta ning pelgasid kaotusseisu jäämist. Enne külaliste võiduväravat oligi saarlastel suurepärane võimalus juhtima asuda, kuid Kersten Lõppe üritusele sai Starodubtsev napilt näpud vahele.

Kui laupäeval Sillamäel peetud kohtumises paugutas Nesterovski paremalt äärelt terava nurga alt kauni värava, siis ei jäänud mees võlgu ka teisipäeval. Vasakult äärelt antud Alexander Nikulini tsenderdust pääsesid trahvikastist vabalt pikendama nii Pavel Aleksejev kui Kirill Novikov ja pall jõudis paremasse trahvikasti nurka Nesterovski jalale. Kerge põrke järel saatis mees palli otse õhust vasaku posti kaudu saarlaste väravasse.

“Algul tundus, et oleme väsinud ja jäimegi kaotusseisu, aga poisid näitasid iseloomu ja viigistasid,” kiitis oma mängijaid FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. “Kuigi teise poolajaga saab laupäevaga võrreldes väga rahule jääda, siis kahjuks ikkagi kaotasime, kuigi täna olid ka võimalused vähemalt punkt võtta.”

Kazatšonok jäi oma hoolealuste tegutsemisega üldplaanis rahule lisades, et kuna enamusele tema mängijatele oli võistkonna lühikese pingi tõttu tegu juba kolmanda mänguga viie päeva jooksul, siis oli neil füüsiliselt üpris raske.

JK Sillamäe Kalev võõrustab laupäeval kell 17.00 Lasnamäe FC Ajaxit, FC Kuressaare samal ajal Narva Transi. Kalev jätkab viiendal kohal, olles teeninud 45 punkti, Kuressaare on 17 silmaga üheksas.

13. septembril kell 18:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - JK SILLAMÄE KALEV  1:2 (1:1)