05

03.2011

12:33

Nikita Koljajevi duubel tõi Levadiale lõpuminutitel võidu

FC Levadia vajas 85 minutit, et murda Lasnamäe Ajaxi vastu patiseis, ent tulistas siis kolm väravat järjest ja alustas hooaega 3:0 võiduga.

Levadia uus ründaja Nikita Koljajev tähistas uue klubi eest löödud väravaid võimsate rõõmuhõisete ja klubi logo suudlemisega. Joovastuseks oli ka põhjust – FC Levadia alistas Meistriliiga uustulnuka Lasnamäe FC Ajaxi tänu tormilisele lõpusprurdile 3:0 ning kirjutas esimsed punktid tabelisse.

“Mul on väga hea meel, et õnnestus kaks väravat lüüa ja aidata meeskonnal raske kohtumine enda kasuks pöörata. Eelmisel hooajal JK Sillamäe Kalevis mängides unistasin FC Levadia esindamisest, nüüd sai suur soov teoks,” ütles Koljajev kohtumise järel.

Nikita Koljajevi tabamused lõpuminuteil kindlustasid Levadiale avamängust kolm punkti. Foto: Miko Pupart

FC Levadia oli küll kogu mängu vältel palli valdavaks ja ründavaks osapooleks, kuid esimese raamidesse läinud pealelöögi tegi Taijo Teniste teise poolaja keskel. Mängu lõpuosas leidis mullune hõbedaklubi siiski vastase kaitseliinis augud üles.

85. minutil lõi FC Levadia eest esimese ametliku mängu pidanud Jevgeni Novikov karistusala äärelt ohtlikult peale ning Koljajevil õnnestus pall väravasse lükata, võttes sellega kodumeeskonna pöidlahoidjate pinged maha.

Kolm minutit hiljem andis Vitali Leitan vasakult äärelt hea söödu Koljajevile, kes palli kindlalt väravavaht Maksim Mamutovist mööda väravavõrku suunas. Hetke möödudes lõi FC Levadia kolmanda värava vahetusmees Igor Subbotin samuti Leitani eeltööst.

FC Levadia peatreener Aleksandr Puštov tõdes, et teisipäevane Superkarikas röövis meestelt palju jõudu ja emotsioone. "Me ei suutnud esimesel poolajal oma mängu käima saada. Omajagu mängis rolli ka kohtumise varane algusaeg," sõnas Puštov. "Vaheaja järel tegutsesime juba paremini ja oli aja küsimus, millal väravani jõuame. Vastane mängis kaitsest lähtuvalt ega andnud meile võimalust väljakul vabalt tegutseda. Lõime mängu lõpus kolm väravat ära ja saime soovitud punktid kätte, see oligi täna peamine ülesanne."

Esimese poolaja keskel pidi põlvevigastuse tõttu platsilt lahkuma FC Levadia keskkaitsja Igor Morozov, keda asendas Aleksandr Kulinitš. Mängu hoogustamiseks tõi Puštov enne poolajavilet noore Andero Pebre asemel platsile kogenud Novikovi.

FC Ajaxi juhendaja Andrei Šapovalov kiitis oma hoolealuseid hingestatud esituse eest. "Juba mängu alguses sai selgeks, et me jääme Levadiale füüsiliselt alla," analüüsis Šapovalov. "See pole ka ime, sest meie meeskond treenib õhtuti pärast tööpäeva lõppu, vastased on aga elukutselised jalgpallurid. Kõigele vaatamata mängisime kaitses distsiplineeritult ega andnud ruumi palli liigutamiseks. Lõpuks väsisimeja Levadia kasutas oma võimalused ära. Kuna kaotasime, siis ei saa ma tulemusega rahul olla,” ütles Ajaxi juhendaja."

FC Levadia sõidab järgmisel laupäeval kell 14.00 algavaks mänguks külla Paide Linnameeskonnale ning Lasnamäe Ajax võõrustab Lasnamäe spordikeskuse staadionil kell 17.00 JK Sillamäe Kalevit.