31

05.2018

11:23

Nõmme BSC Olybet kaotas viimase alagrupimängu, kuid jõudis 16 parema sekka

Nõmme BSC OIyBet pidas eile kolmanda ning viimase alagrupi mängu Euroopa rannajalgpalli meistrite klubide karikaturniiril Euro Winners Cup ning pidi vastu võtma esimese kaotuse, kui tulemusega 2:9 jäädi alla Portugali klubile Lissaboni Sporting. Vaatamata sellele saavutas Nõmme alagrupis teise koha ning edenes 16 parema hulka play-off mängudele.

Eilne vastane oli selgelt teisest klassist, kui eelmistest mängudes vastasteks olnud Hollandi ja Taani klubid. Portugali meistri ridades on teiste hulgas rannajalgpalli elav legend ja mitmekordne maailma parim mängija Madjer ja viiekordne maailmameister, Brasiilia väravavaht Mao.

Siiski õnnestus mängu algus nõmmekatel suurepäraselt, kui kõigest 35 sekundit pärast avavilet suunas Aleksander Saharovi käärlöögi peaga väravasse Priit Mäeorg ning seadis tabloole 1:0 eduseisu. Kõigest kolm minutit hiljem oli aga seis juba viigis 1:1, kui Sporting realiseeris väravaks nurgalöögi. Esimese kolmandiku 8. minutil lahendasid aga hästi audiviske Nõmme mehed, kui Andreas Aniko sisseviske lõi peaga väravasse Rando Rand ning taastas eduseisu 2:1. Vaid kaks minutit hiljem oli taas resultatiivne Sporting, kui legendaarse brasiillase Benjamini poeg Benjamin Junior oma kiirusega Nõmme kaitse üle mängis ning lähilöögi väravasse saatis.

Minut hiljem pääses sama mees uuesti löögile ning kuigi Marten Rimmel Nõmme väravas suutis löögi enda ette tõrjuda, siis väravaesises saginas ei suutnud kaitsjad palli karistusalast minema toimetada ning see karistati taas väravaga juba Sportingu eduseisuks 3:2. Kõigest minut hiljem oli taas sama mees pahandust tegemas, kui mängis äärel taas Nõmme kaitsja kiirusega üle ja toimetas palli värava ette, kus see õnnetult Aniko jalast oma väravasse põrkas. Esimene kolmandik lõppes seisul 2:4.

Teise kolmandiku neljandal minutil sai oma värava kirja legendaarne Madjer, kui hea seinamängu ühe puutega väravasse suunas seisuks 2:5. Sellele järgnenud lahtilöögist pääses löögile Nõmme kaitsja Indrek Palm, kelle kauglöök aga latti raksatas. Häid võimalusi skoori teha oli veel nii Mäeorul kui Randil, kuid mõlema lähilöögi suutis Sportingu väravas Mao tõrjuda. Nõmme mehed võitlesid kõvasti kaitses ning rohkem väravaid teisel kolmandikul ei löödud.

Kolmandal kolmandikul jätkus mäng Sportingu domineerimisel, kuid seis püsis muutumatuna. Mängida oli jäänud alla viie minuti, kui pidev kaitses mängimine lõpuks Nõmme meeste jalgadesse jõudis ning vastased selle ajaga koguni neli palli veel Nõmme väravasse lõid – lõppseisuks kindel kaotus tulemusega 2:9.

Täna mängitakse esimesed mängud 16 parema hulgas ning loosi tahtel on Nõmme BSC OlyBeti vastaseks tiitlikaitsja Portugali meeskond SC Braga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 19:45 ning otseülekannet saab vaadata siin.

Nõmme BSC OlyBet osaleb turniiril koosseisus: Vaiko Tammeväli, Marten Rimmel, Andreas Aniko, Rando Rand, Aleksander Saharov, Priit Mäeorg, Rain Hindrimäe, Verner Uibo, Indrek Palm, Priit Raamat, Erik Toom ja Raido Luhaorg. Treener Marek Markson, mänedzer Henri Karikosk ja füsioterapeut Ebe Reier.

Eilse mängu täispikkuses ning väravad leiab siit.