17

03.2024

23:10

VIDEO | United teenis Nõmme derbis ajaloo esimese Premium liiga punkti

A. Le Coq Premium liiga kolmas voor jätkus pühapäeval, kui Pärnu JK Vaprus alistas koduväljakul FC Kuressaare 3:2 ja FC Nõmme United ning Nõmme Kalju FC leppisid omavahel 0:0 viiki.

Mängu esimest ohtikku olukorda pidi ootama 26 minutit, kui Vapruse ründemängija Ronaldo Tiismaa pikendas õhuduellis palli Kevin Kauberile, kes läks vasakult äärelt sisse murdes pealelöögile ja tabas värava tagumist posti. Seejärel hakkasid võimalused tekkima ka külalistele: esmalt pääses 37. minutil nurgalöögist proovima Karl Rudolf Õigus, kes ei saanud mõnelt meetrilt palli peaga väravasse suunatud. Kaks minutit hiljem sai Kuressaare eduseisu siiski kätte, kui Siim Aeru sööt paremalt äärelt leidis Vapruse kastis vabaks jäänud Mattias Männilaane, kes viis saarlased 1:0 juhtima. Männilaane tabamusega avas Kuressaare ühtlasi tänavuse hooaja väravatearve. Külaliste üheväravalises eduseisus mindi ka poolajapausile.

Teine poolaeg läks mäng hoogsamaks. 55. minutil viigistas Vapruse keskpoolkaitsja Kristjan Kask Kevin Kauberi söödust mänguseisu. Selle tabamusega sai ka Vaprus kirja oma tänavuse Premium liiga hooaja esimese värava. 1:1 seis ei püsinud tablool kaua, kui üheksa minutit hiljem läks Kuressaare mängu taas juhtima. Ranet Ristikivi söödueksimuse järel leidis Artjom Jermatšenko Männilaane, kes kasutas võimaluse ära ja sai kirja oma kohtumise teise värava. Vaprus aga ei andnud alla ja 74. minutil teenis Sander Kapper läbimurdega parema ääre kaudu penalti, mille realiseeris Kauber. Kaks korda kaotusseisust välja tulnud koduvõistkond läks 87. minutil kohtumist juhtima, kui vahetusest sekkunud Enrico Veensalu lõi Henri Välja söödust seisuks 3:2. Mängu viimases olukorras oli Kuressaarel võimalus päästa mängust viigipunkt, kuid nurgalöögi järel tabas Jermatšenko Vapruse värava latti. Sellega kohtumine ka lõppes ning Vaprus kirjutas tabelisse oma hooaja esimesed kolm punkti. Kuressaare jätkab kolme vooru järel endiselt punktideta.

Pärnu JK Vapruse võiduvärava autor Enrico Veensalu: “Esimesed kaks mängu olid mentaalselt rasked. Me ei saanud väga oma mängu käima, tänane mäng läks juba paremaks. Me ei mänginud perfektselt ja Kuressaare oli ka päris tubli, aga emotsionaalselt ja mentaalselt on see meile väga suur võit.“

FC Kuressaare eest kaks väravat löönud Mattias Männilaan valusa kaotuse järel: “Muidugi võib palju öelda pärast kaht 0:6 kaotust, kuid meie silmis asjad halvasti ei ole. Me suudame mängida ja suudame seda hästi teha, kuid täna läks paraku nii.“

Mängu tipphetked:

Enrico Veensalu intervjuu:

Mattias Männilaane intervjuu:

Premium liiga kolmas voor lõppes Nõmme klubide Kalju ja Unitedi vahelise derbiga, mis toimus tuuliste tingimustega Sportland Arenal. Ilmastikuoludest tulenevalt kulges mängu esimene poolaeg suuremate olukordadeta. Märkimisväärseim üritus tuli 34. minutil Kalju ründaja Alex Matthias Tamme jalast, kui tema löök karistusala joone tagant läks veidi Unitedi väravaraamist mööda.

Teine poolaeg ei pakkunud esimesega võrreldes kuigi palju rohkem ohtlikke momente. Kõige tähelepanuväärsem episood sündis 57. minutil, kui Tamme ja Alexander Kapitan Bergmani vahelises olukorras kukkus Kalju ründaja murule. Mängu peakohtunik Jagnar Jakobson määras esialgu Kalju kasuks penalti, kuid pärast mõneminutilist analüüsimist VAR-ruumis leidsid kohtunikud, et Bergman tegutses määrustepäraselt. Kuna kumbki meeskond ei suutnud vastase väravalukku võitlusliku 90 minuti jooksul lahti muukida, siis pidid nii Kalju kui United ajaloo esimeses Nõmme derbis leppima viigipunktiga.

Nõmme Kalju FC peatreener Nikita Andreev: “Positiivne on see, et suutsime taga nulli hoida. Lõime piisavalt momente, et mäng võita ja muidugi oleme natuke pettunud. Esimene poolaeg olime liiga staatilised ja eespool puudus agressiivsus. Meil on veel palju tööd ees ja teame, mida parandada. Loodetavasti suudame seda järgmine mäng teha.”

FC Nõmme Unitedi peatreener Jani Sakari Sarajärvi: “Esimese poolaja esimene pool oli meie jaoks raske, aga poolaja lõpus olime juba paremad. Teine poolaeg tegime vahetusi ja uued mehed tulid väljakule. Meil oli palju energiat ja ma usun, et väärisime tänasest mängust midagi.”

FC Nõmme Unitedi keskkaitsja Alexander Kapitan Bergman Unitedi ajaloolise viigipunkti järel: “Emotsioonid on väga head, tegime rasket tööd ja palju trenni. Hea hoog on sees ja siit algab ülestõus!”