04

03.2024

16:33

Nõmme United teenis noorte Balti liigas kindla võidu, Flora leppis viiki

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas peeti möödunud nädalavahetusel, 2. ja 3. märtsil neljanda mänguvooru kohtumisi. Eesti võistkondadest teenisid punktilisa FC Nõmme United ja Tallinna FC Flora.

FC Nõmme United võttis U16 vanuseklassi alagrupiturniiri eelviimases mängus kindla 3:0 võidu FK Žalgirise (Leedu) üle. United asus kohtumist juhtima juba 2. mänguminutil, kui pall maandus võrgus vastase omaväravana. Vaheajapausile siirdus United 2:0 eduseisus, sest 23. minutil sai meisterliku löögi järel jala valgeks Nikita Kalmõkov. Alates 81. mänguminutist mängis Leedu meeskond punase kaardi tõttu ühemehelises vähemuses ning kaks minutit hiljem kasutas edu ära vahetusest mängu sekkunud Kert Tomingas, kes lõi Unitedi kolmanda värava.

Punktiarvet kasvatas neljandas voorus ka Tallinna FC Flora, kes leppis U15 vanuseklassis võõrsil BFC Daugavpilsiga (Läti) 1:1 viiki. Kodumeeskond asus mängu juhtima juba 4. minutil ning avapoolaeg lõppeski lätlaste 1:0 eduseisus. Teisel poolajal õnnestus Floral mängu tagasi tulla ning 1:1 viigi tõi 65. minutil tabloole penalti realiseerinud Nikita Ingelmann.

Napp kaotus tuli vastu võtta JK Narva Transil, kes jäi Tallinnas 0:1 alla FS Jelgavale (Läti). Mängu ainus tabamus sündis 61. minutil, kui vahetusest sekkunud Kristapsons Tomass saatis palli võrku värava eest läbi tulnud madalast söödust.

Teistel Eesti meeskondadel tuli neljandas voorus tunnistada vastaste kindlat paremust. Raasiku FC Jokeri ja Rae SK ühendmeeskond lõi küll värava, ent jäi RFSile (Läti) kokkuvõttes alla seisuga 1:6. Ühendmeeskonna värava lõi 22. minutil Eert Kabal, tehes sellega seisuks 1:2. U15 vanuseklassis sai Viimsi MRJK Punane kirja 0:5 kaotuse kohtumises Vilniuse BFAga (Balti jalgpalliakadeemia, Leedu). Suured kaotused teenisid ka FA Tartu Kalevi noortevõistkonnad: U15 vanuseklassi meeskond jäi 0:6 alla Kaunase Žalgirisele (Leedu), U16 meeskond tunnistas senisel hooajal vaid võidurõõmu tundnud Be1 NFA (Leedu) 11:1 paremust.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis on 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsevad veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

Pildil noorte Balti liiga ametlik logo. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee