19

02.2024

13:34

Noorte Balti liiga voorust teenis punkti Nõmme United

Möödunud nädalavahetusel peeti noorte Balti liigas teise vooru kohtumisi. Viigipunkti teenis U16 vanuseklassis FC Nõmme United, teistel Eesti võistkondadel tuli tunnistada vastaste paremust.

FC Nõmme United teenis viigipunkti EJLi jalgpallihallis toimunud kohtumisest VFA Geležinis Vilkasega (Leedu), mis lõppes seisuga 2:2. Vastane asus mängu juhtima 4. minutil ning avapoolajal rohkem väravaid ei löödud. Nõmme United taastas viigiseisu 62. minutil, kui vastase kastis tegutses otsustavalt Bruno Õunapuu, ent vaid minut hiljem õnnestus Leedu meeskonnal oma teine värav lüüa. Nõmme United võitles siiski kohtumisest punkti, kui esimese üleminuti nurgalöögist oli täpne Nikita Kalmõkov.

Samal päeval leidis EJLi jalgpallihallis aset kümneväravaline lahing, mille tulemusena sai Raasiku FC Jokeri ja Rae SK ühendmeeskond kohtumises FS Mettaga (Läti) kirja 3:7 kaotuse. Metta jõudis 24. mänguminutiks kolmeväravalise eduseisuni, ent ühendmeeskond tõi end teiseks kolmveerandtunniks mängu tagasi, kui Romet Leppiku kaks väravat tegid vaheajapausiks seisuks 2:3. Läti meeskond läks teisel poolajal siiski oma teed, lüües veel neli väravat. Kohtumise lõppseisu vormistas 84. minutil Gert Kabal, kes lõi ühendmeeskonna kolmanda värava.

U15 vanuseklassis kohtus Tallinna FC Flora võõrsil RFSiga (Läti), kellele jäädi alla seisuga 1:4. RFS asus mängu juhtima 3. minutil ning vaheajapausile siirduti kodumeeskonna 3:0 eduseisus, misjärel lõi Läti meeskond 52. minutil oma neljanda värava. Flora ainus tabamus sündis 64. minutil, kui Karel Isok realiseeris tema vastu tehtud vea tulemusel määratud penalti.

U16 vanuseklassis võõrustas FA Tartu Kalev EJLi jalgpallihallis Vilniuse BFA-d (Leedu), kelle vastu saadi kirja 0:7 kaotus. Tartu Kalevi väravalukk püsis suletuna 31. minutini, vaheajapausile mindi BFA kolmeväravalises eduseisus. Teisel poolajal lõi Leedu meeskond veel neli väravat, millele tartlased vastust ei leidnud.

Kaotusega tuli U16 vanuseklassis leppida ka JK Narva Transil, kes jäi 0:3 alla SK Super Novale (Läti). Möödunud voorus napi kaotuse saanud vastane saavutas eduseisu avapoolaja lõpuminutitel ning duubeldas selle 49. mänguminutil, lõppseis vormistati 64. minutil.

FA Tartu Kalev sai U15 vanuseklassis napi kaotuse, kui võõrsil jäädi Marijampolė FC (Leedu) eakaaslastele alla 1:2. Võõrustajameeskond läks juhtima 24. minutil ning jõudis kaheväravalise eduseisuni 49. mänguminutil. Tartu Kalev jätkas võitlemist ning jõudis 63. minutil ka väravani, kui pealöögist saatis palli võrku Ron Neltsas, ent paraku rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

U15 vanuseklassis lõi Viimsi MRJK Punane võistkond küll võõrsil värava, ent pidi siiski tunnistama Klaipėda FMi (Leedu) 4:1 paremust. Vastane asus mängu juhtima 9. minuti ning lõi kummalgi poolajal kaks väravat. Viimsi ainus tabamus sündis 66. minutil, kui Aston Visse oli täpne kontrarünnakust tekkinud olukorras.

JDFS Albertsi ja Harju JK Laagri vaheline U15 vanuseklassi teise vooru kohtumine lükkus võistkondade kokkuleppel edasi. Jalgpalliliit teatab mängu uue toimumisaja esimesel võimalusel.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis on 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsevad veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.