18

03.2024

18:28

Noorte Balti liigas pääses veerandfinaalidesse kolm Eesti meeskonda

Möödunud nädalavahetusel selgusid Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas alagruppide lõplikud paremusjärjestused. Veerandfinaalis tagas koha kolm Eesti meeskonda, kelle seast üks teenis oma alagrupis esikoha.

U16 vanuseklassi A-alagrupis kindlustas viimase vooruga esikoha FC Nõmme United, kes alistas FS Metta (Läti) eakaaslased koguni 6:2. Mängu alustas seejuures edukamalt Metta, kes oli 15. minutiks kaheväravalises eduseisus, ent vaheajapausiks tõi Nõmme United tabloole viigi ning lõi teisel kolmveerandtunnil veel neli väravat. Kohtumise resultatiivseim mängija oli Bruno Õunapuu, kes vormistas kübaratriki, jala said valgeks ka Nikita Kalmõkov, Sten Ove Mihelson ja Kert Tomingas.

Alagrupifaasis jäi Nõmme Unitedi saldoks 10 punkti, mis tagas sama arvu punkte teeninud FK Žalgirise (Leedu) ees tänu võidukale omavahelisele mängule esikoha. A-alagrupist pääsesid veerandfinaali ka VFA Geležinis vilkas (Leedu) ja FS Metta. Veerandfinaalis kohtub FC Nõmme United B-alagrupi neljandaga SK Super Nova (Läti). A-alagrupis oli võistlustules ka Raasiku FC Joker ja Rae SK ühendmeeskond, kelle punktiarve jäi viie kohtumisega avamata.

U15 vanuseklassis kindlustas koha veerandfinaalides kaks Eesti meeskonda. A-alagrupist pääses edasi Tallinna FC Flora, kes teenis oma grupis kolmanda koha. Konkurents veerandfinaali pääsme teenimisel oli tihe: alagrupifaasi lõpetasid Floraga võrdsetel punktidel ka Marijampolė FC (Leedu) ja BFC Daugavpils (Läti). Kolme meeskonna seas jäi napilt kohast ilma Läti meeskond, kelle jaoks sai otsustavaks kolme meeskonna omavaheliste mängude väravate vahe. Leedu meeskonna, kes pääses viimasena veerandfinaali, seljatas Flora tänu paremale väravate vahele kogu alagrupifaasi arvestuses.

Lisaks Florale ja Marijampolėle pääsesid A-alagrupist veerandfinaali Kaunase Žalgiris (Leedu) ja RFS (Läti), kelle omavaheline mäng on veel pidamata. Veerandfinaalis kohtub Flora B-alagrupi teise koha omaniku FS Mettaga (Läti). Eesti meeskondadest oli alagrupis võistlustules ka FA Tartu Kalev, kes teenis kolme punktiga kuuenda koha.

U15 vanuseklassi B-alagrupis tagas koha 1/4-finaalides Viimsi MRJK Punane, kes teenis kuue punktiga neljanda koha. Eesti meeskonna saatuse otsustas alagrupifaasi viimane mäng, kus JDFS Albertsi (Läti) eakaaslased alistati koguni 4:0. Kuigi meeskonnad teenisid viie kohtumisega võrdse arvu punkte, soosis omavahelise mängu võit Viimsit ning Läti meeskonna jaoks lõppes seega Balti liiga hooaeg alagrupifaasiga.

Viimsi MRJK kõrval tagasid B-alagrupist koha sõelmägudel Klaipeda FM (Leedu), FS Metta (Läti) ja Vilniuse BFA (Leedu). Veerandfinaalis kohtub Viimsi A-alagrupi liidri RFSiga (Läti). Eesti meeskondadest kuulus B-alagruppi ka Harju JK Laagri, kes loobus võistlustel osalemisest.

U16 vanuseklassi B-alagrupis jäid mõlemad Eesti meeskonnad  JK Narva Trans ja FA Tartu Kalev  kohast veerandfinaalis ilma. Trans kogus küll võrdselt 6 punkti SK Super Novaga (Läti), ent Läti meeskonda soosis neljanda koha kindlustamise puhul omavahelisest mängust teenitud võit. FA Tartu Kalevi punktiarve jäi viie mängu kokkuvõttes avamata.

Kummaski vanuseklassis peetakse veerandfinaale kodus-võõrsil printsiibil aprillikuus, jalgpalliliit teatab täpsemad toimumisajad esimesel võimalusel.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

Tallinna FC Flora on üks kolmest veerandfinaali pääsenud Eesti meeskonnast. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee