02

04.2011

20:56

Paide alistas üheksamehelise Ajaxi

Paide Linnameeskond alistas üheksamehelise Ajaxi kaotusseisust 2:1, jättes Lasnamäe võistkonna virelema tabeli põhja.

Südaeestlaste võimas lõpuspurt õhtusel Sportland Arenal ei jätnud Ajaxile võimalust ning kodumeeskond pidi taas noruspäi väljakult lahkuma. 36. minutil Sergei Tasso penaltist kaotusseisu jäänud Paide pani teisel poolajal pressi peale, mida kandis ka edu.

Esmalt realiseeris Tiit Tikenberg 72. minutil enda teenitud penalti, mille tulemusena jäi Ajax ka Aleks Monesi eemaldamise tõttu kümnekesi.

Selleks ajaks oli Paide loots Meelis Rooba läinud üle juba kolmemehelisele kaitseliinile ja hakanud mängima hoopis riskeerivamalt. Viis minutit pärast juhtväravat tõusis Ervin Kõll Paide päästjaks, olles täpne nurgalöögijärgsest olukorrast.

Mängu lõpp kujunes üsnagi tuliseks. 81. minutil teenis teise kollase kaardi ja eemaldamise Ajaxi mängija Dzmitry Papichyts ning kümme minutit hiljem tabas sama saatus Paide mängijat Eerik Reinsood.

Kohtumise esimene pool oli Ajaxi jaoks siiski rõõmupakkuv. Pärast Kõlli pallikaotust keskväljal Monesile, jõudis Levadia kasvandik Paide karistusalasse, kus Mait Nõmme ta veaga pidurdas. Kohtunik Kristo Tohver karistas Nõmmet kollase kaardi ja Paidet penaltiga. Sergei Tasso tegi 11 meetrilt seisuks 1:0. Ajax hoidis paremini palli ja demonstreeris tehnilisemat jalgpalli.

Lõpuks tuli siiski silmitsi seista tõega, et kurb seeria Meistriliigas sai jätku. Viimati võideti 2007. aasta 5. juunil ning ollakse pärast seda 27 mängu võiduta.

Paide on nüüd teeninud kaheksa punkti, millega on võrdsete punktide juures Levadia järel kuues. Ajax on ühe silmaga viimane.

Järgmise laupäeval, 9. aprillil kohtub Ajax võõrsilmängus A. Le Coq Arenal FC Floraga ning Paide kohtub Narva Transiga. Mõlema mängu algusaeg on kell 17.00.

2. aprillil kell 19:30 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
LASNAMÄE FC AJAX - PAIDE LINNAMEESKOND  1:2 (1:0)