27

03.2012

17:54

Paide Linnameeskond kaotas 1:3 Kaljule

Paide Linnameeskond tegi Nõmme Kaljul õhtu ärevaks, minnes kodus varakult juhtima, kuid favoriidid suutsid kokkuvõttes siiski võtta kindla võidu.     

Paide läks varakult juhtima Andre Mägi väravast, kuid poolaja lõpuks oli Kalju juba juhtimas tänu Mait Nõmme omaväravale ja Eino Puri tabamusele. Viis minutit enne mängu lõppu vormistas lõppseisu Damiano Quintieri.     

Mäng ise oli kohati küllaltki jõuline ja kaartiderohke – mängus jagati viis kollast ja lausa kolm punast kaarti. Kõik kolm punast kaarti teenisid Paide mängijad ja sedasi oligi neil lõpus raske viigiväravat enam loota.     

„Üldiselt oli mängupilt väga super, nägin oma mehi väljakul soliidselt tegutsemas. Ega Kalju-suguse meeskonna vastu sa ei löö kolme või nelja väravat. Lõime ise alguses värava, kuid siis tuli valus omavärav. Poolaja lõpus lasime veel Kaljul juhtimagi minna. Mehed võitlesid korralikult, selle üle on mul hea meel. Otsustavaks saigi see, et pidime lõpus kaheksakesi mängima üheteistkümne vastu. Järgmist mängu silmas pidades pole hullu, küll saame puudujaid asendada ja tuleme toime,“ lausus Paide loots Meelis Rooba.

Mängu 7. minutil oli Lauri Varendi vasakult äärest ründesse spurtimas. Kalju puurilukk Vitali Teleš tormas karistusalast välja ning võttis mängija maha, mille eest ta teenis ka kollase kaardi. Peagi teele saadetud karistuslöögi suutis Teleš tõrjuda, aga kuna pall lendas madalalt otse Andre Mägile, kõmmutas too mänguvahendi raamide vahele.

Kalju pidi tükk aega ootama, enne kui pealelöögini jõuti. Vähem kui kümme minutit enne esimese poolaja lõppu viigistas seisu Mait Nõmme õnnetu omavärav, kui paremalt äärelt tulnud Kalju mängija tsenderduse suunas ta peaga üle Aiko Orgla väravasse.

„Mängu algus oli meie jaoks raske ja Paidel õnnestus kiire värav lüüa, mis tõi meid omakorda maa peale tagasi. Hakkasime ise rohkem juurde panema pärast seda. See omavärav võis neile lõpuks kätte maksta, kuna pärast seda saime oma mängu käima,“ tõdes külaliste ründaja Oliver Konsa.     

Tegevus toimuski sel perioodil rohkem Paide väljakupoolel ja paar minutit pärast viigiväravat käis pall juba teistkordselt Paide väravas, aga Tarmo Neemelo tabamus ei lugenud suluseisu tõttu.     

Enne poolaja lõppu teenisid külalised nurgalöögi ning selle järgselt suunas Eino Puri peaga palli viielt-kuuelt meetrilt võimetuks jäänud Orgla selja taha.

Teisel poolajal alustati rahulikumas tempos, eriliste võimalusteni ei jõutud ning rohkem käis keskvälja võitlus. Favoriidid kontrollisid pigem sündmuste käiku, kuid sedagi mitte üleliia ohtlikult.     

Esimene pool oli teisest kolmveerandtunnist läbitud, kui Ken Kallaste andis vasakult äärelt söödu karistusalasse Neemelole, kes peaga palli latti saatis.     

Paaril korral jõudsid võõrustajadki ebatäpselt löögile, kuid pahad uudised hakkasid alles tulema – veerand tundi enne mängu lõppu teenis hiljuti vahetusest lülitunud Ervin Kõll otse punase kaardi, olles eelnevalt Konsaga positsiooni pärast võidelnud. Peagi jäi kodumeeskond juba üheksakesi, kuna Eerik Reinsoo niitis teist korda Kalju mängija murule ja sedasi sai ta oma teise kollase, mis kokku andis mõistagi punase kaardi.  

Ohtlikult mängiti ka Kalju leeris, kui Nõmme oli peaga palli edasi suunanud ja Quintieri jalaga linnameeskonna mängijat tabas. Kohtunik hindas olukorda kollase kaardi vääriliseks.     

Vähemuses mänginud Paide andis sellega Kaljule rohkem liikumisruumi ja peagi saigi see karistatud. Nurgalöögi järgselt sooritatud löök blokeeriti kaitsja poolt, pall lendas Neemelole, kes söötis palli paar meetrit karistusalast väljapoole, kust Quintieri ilusa löögiga palli lati alla saatis.     

Linnameeskonna piinad polnud sellega lõppenud, kuna esimesel üleminutil saatis mängu peakohtunik Martin Salong punase kaardiga ka Tiit Tikenbergi varem puhkama.

„Teisel poolajal tuli meile kasuks see, et nad teenisid punaseid kaarte, hakkasime rohkem võitlusi võitma. Mänguseis vastab mängukäigule, punased tulid nende enda rumalusest. Hea on see, et nende värav tuli mängu alguses, mitte lõpus. See pani kõvasti vunki juurde, treener ka tõmbas meid poolajal maa peale tagasi. Oleks 11-11 vastu mänginud, siis oskaks palju paremini öelda, kuidas mäng oli, praegu ei saanud sedasi oma mängust hästi aimu,“ kommenteeris Konsa.     

Kalju ründaja Jüri Jevdokimov lausus omalt poolt: „Unine algus oli meie poolt täna. Neil jäi tagapostis keegi vabaks ja sealt löödi ära, mis tuli meie jaoks nagu külma dušina, aga pärast seda hakkasime ennast rohkem liigutama ja kokkuvõttes on tähtis see, et kolm punkti tuli ära. Ärkasime lõpuks üles ja lõime väravad ära. Mängupildiga rahule ei jäänud, parandamisruumi on küllaga, aga mida mäng edasi, seda paremaks läheme.“     

"Väga raske mäng oli, see polnud jalgpall, see oli kohati lausa võitlus. Kaljul on tehnilisemad ja füüsilisemad mängijad. Ma ei tea, mis järgmisel mängul hakkab juhtuma, kuna tänu tänasele jäävad kolm põhimeest eemale. Kaardid olid ehk jah õigustatud, aga nõmmekad provotseerisid palju ja kohtunik ei pannud seda tähele. Kohtuniku tegevus jättis väheke soovida, aga Kalju mängijad on mänguliselt head, potentsiaali on neis küllaga tulevikku silmas pidades ja usun, et nad on võimelised Meistriliiga võitma,“ sõnas linnameeskonna poolkaitsja Tengiz Eteria.

Meistriliiga IV vooru mäng:

27.03. kell 18:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - NÕMME JK KALJU 1:3 (1:2)
ametlik protokoll
Väravad: 8. Andre Mägi - 36. ov. Mait Nõmme, 43. Eino Puri, 87. Damiano Quinteri
Hoiatused: 70., 79. Eerik Reinsoo, 72. Rauno Kald - 7. Vitali Teleš, 83. Damiano Quinteri
Eemaldamised: 77. Ervin Kõll, 79. Eerik Reinsoo, 90.+1. Tiit Tikenberg 

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 5-Lomp, 7-Kald, 22-Eteria (70. 8-Kõll), 25-Reinsoo, 10-Tikenberg, 17-Varendi (84. 11-Stepanjan), 14-Rõivassepp (68. 9-Ellram).
Varus: 1-Kaalma, 8-Kõll, 11-Stepanjan, 9-Ellram.

JK Kalju: 1-Teleš, 6-Rodrigues, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa, 9-Quinteri, 99-Neemelo, 15-Jevdokimov (87. 23-Takeda).
Varus: 96-Koppel, 16-Melts, 23-Takeda, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 3-Koogas, 8-Ceesay.

Mänguolud: +5, pilves sademeteta ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 265
Peakohtunik Martin Salong
Abikohtunikud: Ago Kärtmann, Heigo Paglant

Meistriliiga tabel 27. märtsi seisuga:
1 Tallinna FC Flora 4 3 1 0 9:1 10
2 Nõmme JK Kalju 3 2 1 0 6:2 7
3 JK Tallinna Kalev 4 2 1 1 4:4 7
4 Tallinna FC Levadia 4 1 3 0 5:1 6
5 FC Viljandi 3 1 0 2 2:4 3
6 Paide Linnameeskond 4 1 0 3 3:6 3
7 JK Sillamäe Kalev 3 0 2 1 0:2 2
8 Narva JK Trans 2 0 1 1 0:4 1
9 Tartu JK Tammeka 2 0 1 1 0:4 1
10 FC Kuressaare 1 0 0 1 1:2 0

Meistriliiga edukamad väravalööjad 27. märtsi seisuga:
3 - Andre Frolov (Tallinna FC Flora)
2 - Karl Mööl (Tallinna FC Flora)
2 - Igor Morozov (Tallinna FC Levadia)
2 - Rasmus Tomson (JK Tallinna Kalev)
2 - Kassim Aidara (JK Tallinna Kalev)
2 - Juri Jevdokimov (Nõmme JK Kalju) 

Meeskondade kõik väravalööjad 27. märtsi seisuga:
Tallinna FC Flora (9)
Andre Frolov 3, Karl Mööl 2, Siim Luts 1, Martti Pukk 1, Karol Mets 1, Aleksei Belov 1 
Nõmme JK Kalju (6)
Juri Jevdokimov 2, Kristen Viikmäe 1, Eino Puri 1, Damiano Quinteri 1
omavärav: Mait Nõmme (Paide LM)
Tallinna FC Levadia (5)
Igor Morozov 2, Andero Pebre 1, Igor Subbotin 1, Vitali Leitan 1
JK Tallinna Kalev (4)
Rasmus Tomson 2, Kassim Aidara 2
Paide Linnameeskond (3)
Tengiz Eteria 1, Sander Rõivassepp 1, Andre Mägi 1
FC Viljandi (2)
Sander Sinilaid 1, Ott Ottis 1
FC Kuressaare (1)
Amor Luup 1
Narva JK Trans (0)
Tartu JK Tammeka (0)
JK Sillamäe Kalev (0)

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Coolbet
  • Rimi

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla