22

03.2011

20:45

Paide näitas enneolematut resultatiivsust

Meistriliiga neljanda vooru kohtumises püstitas Paide linnameeskond nelja löödud väravaga Meistriliigas seni peetud 76 kohtumise rekordi ning võitis FC Kuressaaret 4:1.

Üsna võrdselt alanud kohtumises asus Paide juhtima 21. mänguminutil, kui ilusa rünnaku lõpuks lõi Martin Ustaal karistusala äärest oma esimese värava linnameeskonna eest. Teisel poolajal oli ohtlikke olukordi mõlema värava all, kuid väravateks suutsid neid edukamalt vormistada teisel poolajal domineerinud Paide mängijad.

57. minutil oli täpne Tiit Tikenberg, 63. minutil vähendas Elari Valms saarlaste kaotusseisu 1:2-le, kuid Mait Nõmme 70. ning Rauno Kööbi 77. minuti ilusad sooritused tegid lõppseisuks 4:1.

"Mängu aluses olime küll pisut unised, kuid peale avaväravat saime mängu ilusti käima. Heameel on selle üle, et suutsime oma võimalused täna ära realiseerida, mängisime ka Sillamäel samamoodi, kuid seal väravaid lüüa ei suutnud," kommenteeris Paide peatreener Meelis Rooba.

Lõppseisu 4:1 vormistanud Paide ründaja Rauno Kööbi sõnul oli meeskonna mäng alguses küll pisut rabe, kuid hiljem, eriti teisel poolajal saadi oma mäng väga hästi käima. "Tegelikult oleme kõikides mängudes hästi mänginud, täna suutsime lihtsalt ka oma võimalused ära realiseerida," lisas Kööp.

Kuressaare mängija Märt Kluge sõnul sai meeskonnale saatuslikuks väsimine teisel poolajal. "Mäng algas väga hästi, kuid peale esimest väravat, mis tuli ootamatult, hakkasime liialt püüdma tagasi lüüa. Siis aga väsisime ja muutusime kaitses lohakaks," tõdes Kluge.

Dacia Dusteri loosis oli õnnelik võitja Robin Saar ning Lõuna-Ameerika reisi loteriis Alar Jürgen.

Kuressaare võõrustab 2. aprillil kell 17.00 Sportland Arenal FC Florat, Paide sõidab samal ajal algavaks mänguks külla Lasnamäe Ajaxile.

22. märts kell 16:45 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - FC KURESSAARE  4:1
(1:0)
Väravad
: 21. Martin Ustaal, 58. Tiit Tikenberg, 71. Mait Nõmme, 78. Rauno Kööp - 64. Elari Valmas
Hoiatused: -

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi (84. 3-Tubarik), 7-Kald, 26-Nõmme, 2-Vanna, 23-Lomp, 17-Reinsoo (74. 10-Sillaste), 8-Kõll (71. 9-Ellram), 6-Tikenberg, 4-Kööp, 16-Ustaal.
Varus: 21-Koppel, 10-Sillaste, 9-Ellram, 3-Tubarik.

FC Kuressaare: 1-Pikker, 15-U. Rajaver (70. 8-Trasberg), 13-Rauno Reiman, 3-K. Saar, 25-Viira, 18-Aljas (82. 26-Kivi), 22-Azarov (57. 4-Kluge), 5-Aava, 39-Valmas, 9-Pukk, 10-A. Ilves.
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 4-Kluge, 8-Trasberg, 26-Kivi.

Mänguolud: +6, pilves sademeteta ilm; kunsmuru heas seisukorras.