11

06.2011

20:06

Paide sai Ajaxi üle minimaalse võidu

Meistriliiga 14. vooru kohtumises õnnestus Paide linnameeskonnal koduplatsil Mait Nõmme hilise värava toel 1:0 alistada Lasnamäe Ajax.

Linnameeskond oli kogu kohtumise vältel aktiivsem ning suutis vastastele oma mängu peale suruda, kuid omad ohtlikud väravavõimalused olid siiski ka Lasnamäe Ajaxil. Ainsa värava lõi linnameeskonna ilusa rünnaku järel 77. minutil vaid mõned minutid varem vahetusest ründeliini tugevdama siirdunud keskkaitsja Mait Nõmme. Teisel poolajal linnameeskonna surve tugevnes ning ohtlikke momente oli mitmeid. Kohtumise 55. minutil jäi Lasnamäe Ajax arvulisse vähemusse, kui kahe kollase kaardi pärast eemaldati Dzmitry Papichyts.

Linnameeskonna peatreener Meelis Rooba jäi omade tänase esitusega üldjoontes rahule. „Tulemusega võib väga rahul olla, kuid mänguliselt me täna see-eest väga head ei olnud, kuid eks oma jälje jättis kindlasti ka tänane palavus ning väsimus, mis pani poisid kohati eksima,“ lausus Rooba.

Järgmisel laupäeval kell 19.30 kohtub linnameeskond kodustaadionil Sillamäe Kaleviga, kuid juba teisipäeval sõidetakse aga Kuressaarde, et maha pidada printsipiaalne kohtumine põlise rivaali FC Kuressaarega. „Kuressaare on kraad kõvem võistkond kui Ajax, kuid neil on tänane raske mäng ka all. Usun et teisipäeval ootab ees võrdsete heitlus ning armutu mäng.“

Ka linnameeskonna kapteni Carl Tubariku hinnangul olid tänase kohtumise puhul kolm võidupunkti olulisemad kui mänguilu ise. "Usun, et see on hea, et enne Kuressaare kohtumist tulime natuke maa peale ja saame mõelda oma nõrkade kohtade üle, mida veel enne teisipäeva lihvida," ütles Tubarik.

11. juunil kell 19:30 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - LASNAMÄE FC AJAX  1:0 (0:0)
Värav
: 77. Mait Nõmme
Hoiatused: 46. Vahur Vahtramäe, 49. Martin Ustaal - 40. Sergei Tasso, 46., 55. Dzmitry Papichyts
Eemaldamine: 55. Dzmitry Papichyts

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi (31. 20-Vahtramäe), 3-Tubarik (69. 24-Nõmme), 18-Allas, 23-Lomp, 7-Kald (80. 19-Kalda), 17-Reinsoo, 16-Ustaal, 4-Kööp, 11-Tikenberg, 8-Kõll.
Varus: 21-Uusküla, 19-Kalda, 20-Vahtramäe, 24-Nõmme, 10-Sillaste.

FC Ajax: 16-Boldõrev, 5-Kondratenko, 7-Ivanov (85. 37-Mihhasev), 11-Starodub, 15-Romanov, 20-Mones, 21-Ljahhovetski, 22-Papichyts, 19-Mussajev (75. 8-Meshcheryakov), 91-Gerassimov, 10-Tasso.
Varus: 8-Meshcheryakov, 37-Mihhasev, 1-Mamutov.

Mänguolud: +27, vahelduv pilvisus, vihmaeelne õhtu; muruväljak heas seisukorras.