20

07.2023

22:44

Paide, Transi ja Levadia euroteekond lõppes Konverentsiliiga esimeses eelringis

Neljapäeva, 20. juuli õhtul toimunud Konverentsiliiga korduskohtumistes pidid Eesti klubid tunnistama vastaste paremust. Kaotuste järel langesid klubid eurosarja võistlustulest.

JK Narva Trans pidi Konverentsiliiga esimese eelringi korduskohtumises tunnistama Jerevani Pyuniku 3:0 paremust ning langes kahe mängu 5:0 koondskooriga konkurentsist. Transi jaoks algas kohtumine Rakvere linnastaadionil raskelt, kui juba esimese veerandtunniga jäädi tagaajaja rolli. Pyunik avas esmalt skoori 8. minutil, kui täpne oli Artak Sashjan, teise värava eest kandis hoolt Juninho, kes toimetas palli peaga väravasse. Teisel poolajal jätkasid külalised domineerimist ja survestamist, mille tulemusel saavutasid nad 66. minutil kolmeväravalisesse eduseisu. 76. minutil oli Pyunikul võimalus lüüa ka neljas, aga Levon Vardanjan eksis penaltiga.

Kadrioru staadionil toimunud Paide Linnameeskonna ja Torshavn B36 vahelises kohtumises avapoolajal väravaid ei nähtud. Fääri meeskond alustas mängu küll teravamalt, aga mida aeg edasi, seda rohkem tuli mängu sisse ka Paide. B36 kõige teravam hetk Paide värava all leidis aset mängu alguses, kui Bjarki Nielsen pääses värava eest peaga löögile, kuid Ebrima Jarju oli jaol. Jätkuolukorras tekkis vastastel uus võimalus, ent taaskord oli väravavaht oma ülesannete kõrgusel. Paide parim moment tekkis 18. minutil, kui oskusliku söödukombinatsiooni järel ei suutnud värava ees vabaks jäetud Andre Frolov palli väravasse toimetada. 30. minutil oli Paidel taas võimalus, et olukord jäeti kasutamata. Sarnaselt avapoolajale, püsisid nullid tablool ka teisel poolajal ning kohtumine läks lisaajale. Lisaaeg tõi mängu ka pöördehetke, kui Torshavn toimetas palli kahel korral Paide väravasse. 92. minutil tegi Simun Solheim hea eeltöö, mille tulemusel avas skoori Eli Nielsen ning kolm minutit hiljem lõi kohtumise viimase 2:0 tabamuse Michal Przybylski.

Tänavune euroteekond lõppes ka Tallinna FCI Levadia jaoks, kes korduskohtumises pidi koduväljakul vastu võtma 1:2 kaotuse MŠK Žilina vastu. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi slovakkidele alla tulemusega 2:4. A. Le Coq Arenal peetud kohtumise kõik väravad löödi avapoolajal. Mängu 4. minutil viis esmalt Žilina juhtima Matuš Rusnak, 6 minutit hiljem viigistas seisu Ernest Agyiri, kes saatis palli ühe puutega postipõrkest võrku. Mängu viimane ja otsustav tabamus sündis avapoolaja lõpuminutitel, kui Andrej Stojchevski vormistas seisuks 3:0. Teisel poolajal omas Levadia võimalusi ja oli vastasest domineerivam, ent oma võimalusi ei kasutatud ära.

Eurohooaeg on kõigi kolme klubi jaoks lõppenud, kuid koduses Premium liigas jätkatakse võistlemist juba sel pühapäeval, 23. juulil.