06

08.2019

10:05

Raplamaa alistas 2:1 Viljandimaa

Eesti maavõistlustel peeti põnev lahing Raplamaa ja Viljandimaa vahel. Kuigi Viljandimaa tuli kaotusseisust välja ja suutis viigistada, võitis mängu lõpuks Raplamaa 89. minuti võiduväravast 2:1.

Raplamaa asus mängu juhtima 34. minutil, mil täpne oli Premium liigas FC Kuressaare särki kandev Joonas Soomre. Viljandimaa suutis seisu viigistada 83. minutil, kui värava lõi Eesti meeste koondises 37 mängu kirja saanud Janek Meet. Mängu saatuse otsustas teiseks poolajaks vahetusest mängu sekkunud Jürgen Andessalu, kes lõi võiduvärava 89. minutil.

See tähendab, et maavõistluste tabelis tõusis Raplamaa Viljandimaa kannule – seni 12 punkti kirja saanud ja kaheksandal tabelireal olev Viljandimaa edestab Raplamaad nüüd kahe punktiga. Üheksandal kohal on Raplamaaga sarnaselt kümme punkti teeninud Pärnumaa, kes võõrustab sel laupäeval Saaremaad.

Eesti maavõistlused 2019:

4. augustil kell 19:00 Rapla Ühisgümnaasiumi staadionil
RAPLAMAA - VILJANDIMAA 2:1 (1:0)
Väravad: 34. Joonas Soomre, 89. Jürgen Andessalu - 83. Janek Meet
Hoiatused: -

Raplamaa: 1-Martin Tilk (46. 10-Rainer Emberg), 12-Joonas Soomre (46. 9-Brenet Rohtoja), 30-Teet Kallaste, 75-Hendrik Väli (57. 15-Märten Pajunurm), 6-Daniel Kosubenko, 3-Alo Bärengrub, 33-Ahto Liivamäe (46. 24-Roland Kulli), 41-Sten-Kennert Maalinn (46. 27-Jürgen Andessalu), 22-Ken Maalinn (46. 14-Ott Madisson), 20-Karl Tamme (57. 29-Rauno Tutk), 21-Priit Põldmaa (46. 8-Karel Kaldmaa).
Esindaja Rein Pajunurm.

Viljandimaa: 1-Märt Leppik, 2-Viktor Alonen, 20-Hegert Heil, 16-Sander Kuusk, 3-Janek Meet, 11-Markel Utsal, 17-Rasmus Alles, 5-Roger Teor, 8-Rain Tölpus, 4-Tanel Alliksaar (79. 6-Meelis Anton), 10-Rait Oja.

Pealtvaatajaid: 80
Peakohtunik Denis Petrov
Abikohtunikud: Madis Pajula, Nadežda Polkovnikova

2019. aasta Eesti maavõistlused:
Harjumaa 0-2 Jõgevamaa, 21. juuni kell 19:00, Keila jalgpallistaadioni muruväljak
Tallinn 5-4 Ida-Virumaa, 6. juuli kell 13:00, TNTK staadion
Valgamaa 5-1 Hiiumaa, 7. juuli kell 17:00, Valga linnastaadion
Läänemaa 10-2 Põlvamaa, 27. juuli kell 14:00, Haapsalu linnastaadion
Raplamaa 2-1 Viljandimaa, 4. august kell 19:00, Rapla Kesklinna Kooli staadion
Pärnumaa - Saaremaa, 10. august kell 18:00, Pärnu Rannastaadion