26

11.2019

14:17

Rõuge – Cosmos selgitasid veerandfinalisti lisaajal 19-väravalises mängus

Saalijalgpalli karikavõistlustel peeti möödunud nädalavahetusel arvukalt kohtumisi ning tänaseks on selgunud seitse veerandfinalisti.

Nädalasisestes kohtumises kindlustasid pääsu järgmisse ringi Rummu Dünamo, Tartu Ravens Futsal Ares Security, Viimsi FC Smsraha, Tartu Maksimum ja Narva United FC.

Reede õhtul toimus tõeline põnevuslahing Rõuge Kooli võimlas, kus viimasest kolmest karikafinaalist kahes mänginud II liiga meeskond Rõuge Saunamaa osutas vägevat vastupanu Betsafe saaliliiga tippmeeskonnale FC Cosmosele, kellele vannuti lõpuks lisaajal alla 9:10.

Kuigi Cosmos läks kohtumist Nikita Tšernei tabamusest kuuendal minutil juhtima, võitis Rõuge avapoolaja lausa 4:1! Teise pooaja esimesel minutil vähendas Cosmos oma kaotusseisu, kuid 42 sekundit hiljem taastas Rõuge tänu Henrik Kummerile oma kolmeväravalise eduseisu. Seejärel säras Pavel Rubel, kelle tabamused 70 sekundi jooksul tõid Cosmose vastasest ühe värava kaugusele. Kristo Perli teine värav viis Rõuge 5:4 ette, kuid taas oli Cosmosel vastus olema. Kummer vormistas oma kübaratriki 32. minuti keskel ja Rõuge läks kohtumist seega 7:5 juhtima, kuid selle järgnes Cosmose maruline lõpuspurt.

Mark Ivanov tõi 34. minutil Cosmose taas vaid ühe värava kaugusele ning Nikita Tšernei värav 37. minuti keskel viigistas mänguseisu 7:7-le. Pavel Rubeli õhtu kolmas tabamus viis 39. minutil Cosmose esmakordselt ette, kuid Kristjan Moks lõi 40 sekundit enne lõpusireeni Rõuge 8:8 viigivärava, mis viis kohtumise lisaajale.

Lisaaja 20. sekundil oli taas täpne Rubel, kes viis Cosmose ette, kuid Riho Ruusamäe tabamus kolm minutit hiljem viigistas taas mänguseisu. Kohtumise saatuse otsustas lõpuks Rubeli värav lisaaja üheksandal minutil, mis oli tema jaoks mängu viiendaks tabamuseks!

Pühapäeval peeti üks karikavõistluste kaheksandikfinaal, kui Rantipol Võru Helios alistas võõrsil 7:4 EstNor Kiili meeskonna. Avapoolaja 3:2 võitnud Võru jäi küll teisel poolajal 3:4 kaotusseisu, kuid suutis seejärel mängu enda kasuks pöörata. Võitjate ridades lõid kaks väravat Aimar Vendelin ja Andre Väin, Kiili poolt sai sama saavutusega hakkama teisel poolajal 23 sekundi jooksul oma väravad kirja saanud Juhan Jograf Siim.

Viimane veerandfinalist selgub sel neljapäeval kell 19.30, kui Narva United FC II võõrustab Betsafe saaliliigas pallivat Sillamäe FC NPM Silmetit.