15

06.2011

10:37

Ründav Flora alistas kaitsva Sillamäe

Meistriliiga liider FC Flora jätkas võidulainel, alistades võõral väljakul Sillamäe Kalevi Karl Palatu väravast 1:0.

Ohtralt nurga- ja karistuslööke teeninud Flora kasutas ühe neist ära 65. minutil, kui Valeri Minkenen leidis vasakult äärelt karistuslöögiga üles tagapostis luuranud Palatu, kes Michael Patrick Kaltenhauseri üle mängis. Kuigi Kalev pärast seda aktvisiseerus, ei suudetud kindlalt tegutsenud Marko Meeritsat Flora väravas üle mängida.

Palatu sõnul oli mäng Sillamäega pingeline ning võrdsete meeskondade duellis otsustas Flora suurem aktiivsus.

“Kõik meie ohtlikud momendid tekkisid standardolukordadest, millest ühe ka ära realiseerisime,” sõnas Palatu. “Nad tegid ühe vea – Aleksandr Tarassenkov ei jälginud minu liikumist ja lõin ära. Edasi muutus mäng võrdsemaks.”

Flora alustas kohtumist aktiivselt, kuna Vladimir Kazatšonok oma hoolealuste mängu kaitsele ülesehitas. Kumbki ei tahtnud siiski liigseid riske võtta, mis jättis nii Kaltenhauseri kui Meeritsa esimesel poolajal töötuks.

Vaheajalt naasnuna haaras Flora initsiatiivi ning teise poolaja esimesel 15 minutil suruti Kalev kaitsesse. Ehkki seis püsis 65. minutini muutumatuna, näitas selleks hetkeks Flora territoriaalset ülekaalu nurgalöökide suhe, mis oli külaliste kasuks 7:1. Iseäranis aktiivselt tegutses Eron Krillo, kes mängis oma äärel Igor Dudarevi selgelt üle.

Kaotusseisu jäänuna tõi Kazatšonok keskkaitsja Aleksei Naumovi asemel sisse Aleksandr Nikulini, kes Meeritsa kahel korral ka tõsiselt proovile pani, ent külaliste puurilukk õigustas oma koondisekutset.

“Koduväljakul punkte kaotada on piinlik,” ütles Kazatšonok. “Ei ütleks, et Flora meist tugevam paistis, kuid nende mängijad olid sihikindlamad, väravale orienteeritud ja mängivad alati võidule. Meie seevastu toetusime kaitsele ja ründel näisime nõrgemad.”

Meistriliigas kaotuseta püsiv Flora on 15 kohtumise järel 39 punktiga liider, 24 silma teeninud Kalev hoiab viiendat positsiooni.

14. juuni kell 18:45 Sillamäe Kalevi staadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - TALLINNA FC FLORA  0:1 (0:0)