17

02.2024

19:50

Saalijalgpalli karikavõitja otsustavad mullused Superkarika finalistid

Saalijalgpalli karikavõistlustel mängiti täna, 17. veebruaril põnevaid poolfinaalkohtumisi, kust edasipääsu 18. veebruaril toimuvasse finaali tagasid endale Sillamäe FC NPM Silmet ja Jõhvi FC Phoenix.

Esimeses poolfinaalis alistas Sillamäe FC NPM Silmet Coolbet saaliliiga põhiturniiri esikohameeskonna Tallinna FC Bunker Partneri tulemusega 7:4* ning tagas endale pääsme finaali. Silmet asus kohtumist kiirelt Stanislav Gussevi tabamuste toel 2:0 juhtima, kuid vaheajale mindi Bunker Partneri 3:2 eduseisus. Seejuures sai Tallinna tiim oma tabamused kirja kõigest kahe ja poole minuti sees. Teise poolaja alguses sai Bunker Partner kirja vastase omavärava. 25. minutist paremat teravust näidanud Silmet lõi viimase veerandtunniga viis vastuseta väravat, mis seisu meeskonna kasuks pööras ning võidu Silmeti nimele kirjutas. Lisaks Gussevile skooris võitjameeskonna eest kahel korral Anton Pfening, ühe tabamuse lisasid Pablo Cesar Ortega Herrera, Volodymyr Lonshakov ja Raul Männi. Bunker Partneri eest oli kahel korral täpne Pavel Rubel ning ühel korral Denis Vnukov.

Teises poolfinaalis seljatas Jõhvi FC Phoenix kaheväravalise kaotusseisu ning alistas Kopli City FC tulemusega 3:2. Esimesel poolajal lõi Kopli neljateistkümne sekundi sees kaks väravat ning läks vaheajale 2:1 eduseisus. Teise poolaja alguses oli Phoenixil võimalus kohtumine viigistada, kuid kohtunik määras värava reeglitevastaseks. Viigivärav tulemata ei jäänud ning kaks minutit enne kohtumise lõppu suudeti mäng enda kasuks pöörata ja endale teist aastat järjest finaalpääse tagada. Phoenixi eest skoorisid Danila Tsõgankov, Aleksandr Krupski ja Jelissei Zahharov. Kopli eest skoorisid Kirill Nesterov ja Vladislav Tšurilkin.

Selleaastased karikavõistluste finalistid Silmet ja Phoenix on varasemalt läinud omavahel vastamisi viiel korral. Kohtumised on lõppenud küllaltki tasavägiselt: kolmel korral on võidutsenud Silmet, kahel korral Phoenix. Meeskonnad kohtusid ka möödunud aastal saalijalgpalli Superkarikafinaalis, kui toona näitas Silmet enda 10:2 paremust.

Kas Silmet napsab vastase eest ka teise karika või parandab mullune karikavõistluste finalist Phoenix vea ning lahkub väljakult teise koha asemel võidukarikaga, selgub pühapäeval, 18. veebruaril algusega kell 15.00 Jõhvi Spordihallis.

Pääsmed karikavõistluste finaalkohtumisele on saadaval Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Mängu otsepilti on võimalik jälgida jalgpall.ee vahendusel.