26

02.2024

14:00

Saku Sporting alistas Rummu Dünamo ning tagas pääsu Coolbet saaliliigasse

Coolbet saaliliiga üleminekumängude järel teenis Saku Sporting endale tulevaks hooajaks pääsu meistriliigasse, kui kahes kohtumises alistati Rummu Dünamo väravate vahega 15:6.

Saalijalgpalli esiliiga hooaja paremuselt teine iseseisev klubi Saku Sporting näitas head minekut juba esimeses üleminekumängus, kui Rummu Dünamo üle võeti 10:4 võit. Sportingu meeskond haaras kolmeväravalise edu juba kohtumise neljandaks minutiks ning vaheajale mindi 5:1 edus. Teisel poolajal enda väravate arv duubeldati ning Rummul lasti resultatiivselt tegutseda ühtekokku vaid neljal korral. Võitjameeskonna eest oli neljal korral täpne Madis Nurmik ning ühel korral Märten Männiste, Rauno Tutk, Egert Heintare, Raido Luhaorg ja Jaan-Kristjan Kaalma, üks tabamus läks meeskonnale kirja vastase omaväravast. Coolbet saaliliiga põhiturniiri seitsmenda meeskonna Rummu eest said värava kirja Egor Portyankin, Dmirti Sui, Vitali Borovikov ja Alexander Vtorushin.

Ka meeskondade korduskohtumises haaras juhtohjad Sportingu meeskond, kui väravasuu muugiti lahti 6. minutil. Vaheajale läksid meeskonnad Sportingu 3:1 eduseisus. Teisel poolajal lisas Sporting enda tulemusele veel kaks väravat ja Rummu ühe värava juurde ning kohtumine lõppes tulemusega 5:2. Kahel korral sahistas Sportingu eest väravavõrku Egert Heintare, ühel korral Rauno Tutk, Martin Taska ja Madis Nurmik. Rummu mõlema värava eest kandis hoolt Dmitri Sui.

Lisaks üleminekumängude võitja Saku Sportingule pääses Coolbet saaliliigasse ka esiliigas esikoha teeninud Kopli City FC meeskond. Coolbet saaliliiga põhiturniiri viimane meeskond FC Jõgeva Wolves ning üleminekumängudel kaotanud Rummu Dünamo langevad seevastu esiliigasse.