12

03.2011

14:41

Siim Lutsu värav kergitas Flora ainuliidriks

FC Flora ei raisanud taas väravaid, võttes Meistriliiga II voorus Tartu Tammeka üle 1:0 võidu nagu nädal tagasi Nõmme Kalju vastu.

Valitsev meister kirjutas tabelisse kolm punkti tänu Siim Lutsu 37. minuti väravale. Valeri Minkeneni asemel alustanud Andrei Frolov pääses tänu paremalt äärelt tulnud Henri Anieri söödule karistusala keskelt vabalt löögile, ent Göksu Hasancik suutis tõrjuda. Jätkupallini jõudis esimesena Luts.

“Löögiolukord oli lihtne, kuid lõin palli putsakorkidega ja vedas, et see üle väravavahi läks,” lausus Luts. “Esimene poolaeg oli meie poolelt hea, käisime kõrgelt peale, kuid teisel vajusime ära. Ei teagi, mis juhtus.”

Esimesel poolajal allatuult mänginud Flora hoidis Tammeka surve all ja enamasti oma väljakupoolel. Korraliku pealelöögini tartlased ei jõudnudki ning nädal tagasi Paide vastu rabedalt tegutsenud Hasancik päästis oma meeskonna mitmel korral kaotusseisu jäämisest.

Flora peatreener Martin Reim nägi tänases esituses paremat mängupilti kui eelmises kahes, ent ei olnud rahul, et Tammekale löödi vaid üks värav.

“Esimene poolaeg oli täitsa rahuldav, natukene juba mängu moodi. Millega rahul ei olnud oli see, et me oleksime pidanud nendest võimalustest vähemalt teise värava veel ära lööma, oleks mäng poole kindlamalt kätes olnud,” sõnas Reim. “Nii kui vastane hakkas rohkem riskima, jäime surve alla. Kui nüüd võrrelda kõiki mängitud kolme mängu, siis on näha, et samm-sammult läheb paremaks ja mängupilt nii jube enam pole.”

Teisel poolajal oli isukam Marko Kristali meeskond, kes näitas märgatavalt agressiivsemat ja loovamat mängu kui esimesel. Täna puudunud Albert Prosa asemel põhikoosseisu ülendatud Alar Alvel avanes lõpu eel priima võimalus, kuid paremalt läbi murdnud põlvalane lõi tagumisest postist mööda.

“Tulemus oli kehv, mäng oli enam-vähem, eriti teine poolaeg. Ainult sisse ei löönud,” kahetses esimest korda eelmise klubi vastu mänginud Siksten Kasimir. “Kuna Flora oli teisel poolajal väga nõrk, tekkisid meilgi omad momendid.”

Et avapoolajal kümnekesi jäänud Levadia mängis võõrsil 0:0 viiki Paidega, kerkis Flora kuue punktiga ainuliidriks. Järgmisel laupäeval, 19. märtsil mängivad kaks kanget omavahel, kui kell 14.00 minnakse vastamisi Maarjamäe staadionil. Tammeka võõrustab kell 17.00 FC Viljandit.

Laupäev, 12. märts kell 14:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn) - otseülekanne TV6-s
TALLINNA FC FLORA – TARTU JK TAMMEKA 1:0 (1:0)
Värav
: 37. Siim Luts
Hoiatused: 75. Sergei Mošnikov - 49. Kaspar Kaldoja, 75. Kaarel Kiidron, 81. Kaarel Kallandi, 90. Siim Roops

FC Flora: 12-Marko Meerits, 19-Gert Kams, 24-Karl Palatu, 22-Nikita Baranov, 16-Markus Jürgenson, 9-Rauno Alliku (73. 8-Hannes Anier), 10-Sergei Mošnikov, 25-Andre Frolov, 11-Siim Luts, 7-Sander Post, 14-Henri Anier (66. 31-Eron Krillo).
Varus: 1-Stanislav Pedõk, 6-Karol Mets, 18-Elvis Liivamägi, 23-Jürgen Henn, 31-Eron Krillo, 20-Alo Dupikov, 8-Hannes Anier.

JK Tammeka: 1-Göksu Hasancik, 10-Kaarel Kallandi, 3-Kaarel Kiidron, 4-Siim Roops, 5-Kaspar Kaldoja, 7-Siim Tenno, 6-Siksten Kasimir (83. 8-Kevin Rääbis), 11-Marko Sonn (46. 22-Ando Hausenberg), 32-Heiko Tamm (65. 17-Mikk Laas), 9-Kaarel Torop, 12-Alar Alve.
Varus: 90-Martin Haljak, 21-Mario Hansi, 22-Ando Hausenberg, 31-Ats Kutter, 17-Mikk Laas, 8-Kevin Rääbis.

Mänguolud: +2, vahelduva pilvisusega sademeteta ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.