02

04.2011

16:56

Sillamäe alistas Viljandi ja kerkis liidriks

JK Sillamäe Kalev lõi kodumängus FC Viljandi vastu teisel poolajal kaks väravat ning kerkis viie vooru järel Meistriliiga liidriks.

Avapoolajal domineerivamaks pooleks olnud Sillamäe haaras eduseisu 47. minutil, kui keskkaitsja Aleksandr Kulik surus palli jalaga väravasse pärast nurgalööki. Kuliki esimese pealöögi pareerisid Viljandi kaitsjad joonelt, kuid teise tõrjumisel oldi juba võimetud.

Viljandi kaitsja Rauno Tutki sõnul ei suudetud mängijaid piisavalt kiiresti ära jagada. “Seni olin mina Kuliki võtnud, kuid enne ründes olnud Marten Mütt tahtis teda ise katta. Kalev mängis kiiresti lahti ja nii ta jäigi katmata,” kirjeldas Tutk. “Ega ta ilus värav ei olnud.”

Sillamäe poolkaitsja Aleksandr Tarassenkov hindas kohtumise raskeks ja Viljandi kaitsetöö heaks. “Viljandi kaitse pidas hästi, kuid meil on piisavalt kogenud staare, kes oskavad oma võimalused ära kasutada,” lausus Tarassenkov. “Kahjuks ei avanud oma väravate arvet, kuid olen rahul, et võitsime.”

Edasi kuulus mäng võrdlemisi kindlalt Kalevile. Viljandi proovis küll kiiretest vasturünnakutest, ent need enamasti ohtliku pealelöögini ei jõudnudki.

Sillamäe peatreeneri Vladimir Kazatšonoki sõnul mõjutas tema hoolealuste mängu tõik, et enne mängu selgus, et tänaseks koosseisu määratud Sergei Mironov ei kuulu enam registreeritud mängijate nimekirja. Tähelepanu sellele juhtis jalgpalliliit ja sellega välditi tehnilist kaotust, mis oleks järgnenud juhul, kui Mironov tõepoolest väljakule jooksnuks.

“Mironovi juhtum mõjutas meeskonnavaimu ja esimesel poolajal mängisime väga halvasti,” lausus Kazatšonok. “Teise poolaja alguses lõime kiire värava ja see aitas võita. Ilusat mängu ei näidanud, kuid teenisime kodus taas 2:0 võidu.”

Mironov registreeriti hooaja eel Kalevisse FIFA eriloaga 30 päevaks ning selle täitumisel esmaspäeval, 28. märtsil registreeriti mängija automaatselt maha. Eriloa tingis asjaolu, et Mironovi eelmine klubi Vologda Dünamo ei oma FIFA mängijate registreerimise süsteemi ja rahvusvahelisel katusorganisatsioonil ei õnnustunud klubiga ühendust saada.

Paraku ei märganud Kalev ega jalgpalliliit eriloa tähtaja möödumist ning asjaolu avastas kohtumise eel mänguprotokolli näinud jalgpalliliidu töötaja.

Tänavu väravast kaugel mängimisega silma paistnud Sillamäe puurilukk Michael Patrick Kaltenhauser õigustas seekord oma seikluslembust. 72. minutil andis ta pika söödu keskväljale, kust pall peaga edasi suunati ning Aleksandr Nikulin pääses vabalt läbijooksule. Venelane ei eksinud.

Nikulin osutus Kalevi peatreeneri Vladimir Kazatšonoki salarelvaks. Algkoosseisus paremal äärel alustanud ja kahvatult mänginud soomlane Oskari Lehtonen võeti Nikulini asemele pingile 45. minutil ja teist kolmveerandtundi alustatigi teravate läbimurretega just paremalt.

“Kalev tõmbas teisel poolajal keskel korraliku vurri käima ja meil oli üsna raske,” sõnas Tutk. “Oleme näidanud palju paremat mängu kui täna ja et ees seisavad tähtsad mängud meie oodatavate peakonkurentidega, tuleb kõvasti juurde panna.”

Et õhtustes mängudes kaotas Levadia Kaljule ja Trans viigistas Tammekaga, tõusis Meistriliiga liidriks Kalev, kes edestab võrdsete punktide juures Florat.

Sillamäe alustas kohtumist isukamalt, kuid vaatamata Aleksandr Tarassenkovi ja Aleksei Aleksejevi võimalustele, ei suudetud juhtima asuda. Ohtlike olukordadeni jõudis ka Viljandi, kuid kaitsja Rauno Tutk lõi palli viielt meetrilt üle.

Mõlema meeskonna jaoks jätkub Meistriliiga laupäeval, 9. aprillil. Sillamäe Kalev sõidab kell 14.00 algavaks mänguks külla Nõmme Kaljule. FC Viljandi võõrustab kell 17.00 FC Kuressaaret.

2. aprillil kell 14:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe) - TV-6
JK SILLAMÄE KALEV - FC VILJANDI  2:0 (0:0)