14

06.2011

19:43

Taijo Teniste hiline värav päästis FC Levadiale teenitud võidu

Tallinna FC Levadia lõpetas kodusel Maarjamäel viikide seeria, alistades 2:1 FC Viljandi.

Vaatamata ilmsele ülekaalule ja ladusale ründemängule ei tulnud võit kergelt - avapoolajal jäi FC Levadia Igor Morozovi omaväravast kaotusseisu, võidutabamuse sepistas Taijo Teniste alles kohtumise lõpuminutitel.

FC Levadia peatreeneri Aleksandr Puštovi hinnangul näitas meeskond hooaja parimat ründemängu. "Meil oli väga palju momente, kuid taaskord jäime nende realiseerimisel hätta. Juba esimesel poolajal võinuks me lüüa kolm kuni viis väravat," tunnistas ta.

Kümnekonna minuti möödudes avanes Tenistel hiilgevõimalus skoori avamiseks, kuid Eesti koondislane lõi karistusalas healt positsioonilt posti. 27. minutil jäi Vitali Leitan väravavaht Aiko Orglaga silmitsi, kuid temagi madal üritus kontrollis väravaraamistiku tugevust, jätkuolukorrast tabas Andero Pebre põiklatti. Häid olukordi jätkus vastase surve alla pannud kodumeeskonnal veelgi, kuid võimalusteks need jäidki.

Kaitses väga distsiplineeritult ja mobiilselt mänginud FC Viljandile naeratas õnn 39. minutil kui vasturünnakule minnes tegi Ott Ottis 20 meetrilt pealelöögi, mis FC Levadia keskkaitsja Igor Morozovi jalast kõrge kaarega väravavõrku lendas, jätmata puurilukk Roman Smiškole vähimatki võimalust. Nii jäi seitsmekordne Eesti meister kolmandat mängu järjest kaotusseisu.

"Poolajal arvasin, et võtame sellest mängust punkte, aga paraku jäi kogemustest puudu. Tahtsin teisel poolajal oma meeskonnalt veelgi ründavamat mängu näha, kuid me polnud piisavalt agressiivsed," nentis FC Viljandi juhendaja Zaur Tšilingarašvili.

"Teine poolaeg ongi meie peaprobleemiks. Esimesel poolajal mängisime taas väga hästi, kuid vaheaja järel tegutsesime ebastabiilselt."

Pallimurule naastes pani FC Levadia vastased taas tugeva surve alla ning lõi ka mitmeid ohtlikke momente. Nii pääses Valerijus Mižigurskis värava eest vabalt löögile, kuid tabas väravavaht Orglat. Kodumeeskond näitas kaunist söödumängu ja surus vastase nende väljakupoolajale ning viigivärava sünd näis olevat vaid aja küsimus. Siiski suutsid vastased ka paaril korral ärevalt vasturünnakule minna.

Meistriliigas teisel kohal olev FC Levadia murdis vastaste väravaluku lahti 64. minutil. Siis takistas FC Viljandi keskkaitsja Marten Mütt trahvikastis määruste vastaselt Jevgeni Novikovi ning kohtunik Kristo Tohver osutas viivitamatult penaltipunktile. Roheliste kapten ja karistuslöökide spetsialist Konstantin Nahk oli sellelgi korral oma ülesannete kõrgusel, tulistades palli vasakusse alanurka.

Viigivärav andis kodumeeskonnale indu veelgi juurde. Kümmekond minutit enne lõpuvilet kehastus Orgla mulkide päästeingliks, tõrjudes kauni robinsonaadiga otse väravajoonelt Igor Subbotini pealöögi. 87. minutil andis Nahk paremalt äärelt täpse tsenderduse trahvikasti, kus Teniste end osavalt kaitsja ja väravavahi vahelt löögile mängis ning nahkse kuuli väravasse suunas.

"See oli täielikult meie mäng! Seis võinuks vabalt olla seitsme või kaheksa väravaline, mul endal oli vähemalt neli head võimalust," märkis võidutabamuse autor Teniste. "Vastased ju väravani ei jõudnudki - lõime endale ise ja kuna oma momente ära ei kasutanud, siis muutuski olukord keeruliseks. Peame saavutama väravate realiseerimise kindluse."

FC Viljandi väravavaht Aiko Orgla nentis, et viigipunktist viimaste minutiteni kinni hoidmine oli meeskonna jaoks juba omaette vedamine. "Levadia oli täna kindlasti parem, pall käis kolmel korral meie väravapostis. Lisaks jätsid nad palju võimalusi realiseerimata. Me ei suutnud ees piisavalt pressida, see omakorda võimaldas vastastel taga rahulikult palli lükata ja kohati nelja ründajaga mängida."

"Kaotusele vaatamata leian, et meie meeskonnal on väga suur potentsiaal. Puudu jääb kogemustest - lõviosa meie mängijatest olid veel mullu Esiliigas. Armastan väga mänge tugevate vastastega, eelkõige Levadia ja Floraga. Oleme liidritele tänavu tõsiseid lahinguid andnud," tunnustas Tšilingarašvili oma vapralt võidelnud hoolealuseid.

Kuna Taijo Teniste ja Igor Morozov liituvad Eesti koondisega Lõuna-Ameerika turneeks, lükatakse FC Levadia kohtumised FC Flora ja Paide Linnameeskonnaga edasi. Seega algab mulluse hõbedameeskonna jaoks võidupüha ja jaanipäeva mängupaus, järgmine Meistriliiga kohtumine peetakse alles 2. juulil Lasnamäe FC Ajaxiga.

14. juuni kell 18:45 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC VILJANDI  2:1 (0:1)