04

03.2024

12:21

Taliturniiri väravaterohkes mängus võidutses üleminuti tabamusest Viimsi naiskond

Traditsioonilisel hooajaks ettevalmistaval naiste Taliturniiril läksid pühapäeval, 3. märtsil vastamisi Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK. Viimsi võttis Tammeka üle esimese võidu, kui vastane alistati tulemusega 5:4.

Kohtumises haaras juhtohjad Tammeka naiskond, kui 15. minutil oli täpne Lisandra Rannasto. Viigivärava võitles 37. minutil välja Kätrin Välba, kuid nelja minuti pärast resultatiivsust näidanud Liisa Merisalu viis tammekalased 2:1 eduseisus vaheajale.

Teist kolmveerandtundi alustas teravamalt Viimsi, kes jõudis 56. minutiks tänu Liis Getter Saare ja Gerli Israeli tabamustele üheväravalisesse eduseisu. 3:3 viigitabamuse eest kandis hoolt Marie Kiivit. Viimsi võitles eduseisu tagasi kohtumise 72. minutil, kui Israel sai kirja oma teise värava. Kaotusseisu seljatas Tammeka 88. minutil, kui teisel järjestikul korral sahistas väravavõrku Kiivit.

Kuigi Tammekal õnnestus kahel korral kaotusseisust välja tulla ning kohtumine enne lõpuvilet viigistada, ütles Viimsi oma lõppsõna mängu esimesel üleminutil. Žanna Smirnova pääses löögile ning viis Viimsi naiskonna tasavägise kohtumise järel 5:4 võidule.

Hooajaeelse treeningmängu võidutulemus tähistab Viimsile esimest võitu Tammeka naiskonna üle. Varasemalt oli naiskondade omavahelistes Meistriliiga kohtumistes kirjutanud kolm võitu enda nimele Tammeka, ühel korral lepiti 2:2 viigiga.

Järgmised Taliturniiri kohtumised mängitakse laupäeval, 9. märtsil. Täpsema mängude kalendriga on võimalik tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.

Naiste Taliturniiril osaleb möödunud hooaja Meistriliiga esikuuik: Tallinna FC Flora, Saku Sporting, Tartu JK Tammeka, JK Tallinna Kalev, JK Tabasalu ja Viimsi JK ning tänavuseks hooajaks Meistriliigasse tõusnud Tallinna FC Ararat. Taliturniiril turniiritabelit ei peeta ja üldvõitjat ei selgitata.

Pildil Viimsi puurilukk Liisa Liimets ja mängija Carmen Elisabeth Loime. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee