19

02.2024

12:45

Taliturniiril mängiti B- ja C-tasanditel viimased mängud

Esiliiga ja madalamate liigade Taliturniiril mängiti eelmisel nädalavahetusel, 17.–18. veebruaril kokku seitse kohtumist, neist B- ja C-tasanditel peeti viimased kohtumised.

Taliturniiri A-tasandilt teenisid laupäeval, 17. veebruaril võidu FC Tallinn ja JK Tabasalu. FC Tallinn oli jalgpalliliidu hallis tulemusega 2:1 parem Tallinna FC Flora U21 meeskonnast. Kui avapoolaeg lepiti väravateta viigiga, siis teist poolaega asus esmalt juhtima FC Tallinn, kui 51. minutil oli täpne Aleksander Volkov. Vaid minut hiljem viigistas seisu Johann Vahermägi. Võõrustava meeskonna võidutabamuse eest kandis 56. minutil hoolt Nikita Shevchuk. Kui FC Tallinnal on A-turniiril jäänud pidada veel viimane kohtumine, kui 25. veebruaril minnakse võõrsil vastamisi JK Tabasaluga, siis Flora duubli saldoks jäi kolme mänguga üks võit ja kaks kaotust.

JK Tabasalu oli Raja jalgpallihallis tulemusega 3:0 parem Paide Linnameeskond U21. Väravateta viigiga lõppenud avapoolaja järel naasis Tabasalu pausilt teravamalt: 51. minutil toimetas eduvärava võrku Markus Põder, 77. minutil kasvatas edu Markus Toompuu ning normaalaja esimesel üleminutil toimetas lõppvärava penaltist võrku Frank Andrew Annion. Tabasalu viimane taliturniiri kohtumine leiab aset 25. veebruaril, kui võõrustatakse FC Tallinnat. Paide Linnameeskond U21 teenis nelja mängitud mängu järel ühe viigi ning kolm kaotust.

B-tasandil mängiti eelmisel nädalavahetusel viimased mängud. FC Elva alistas Viljandi Männimäe jalgpallihallis peetud kohtumises tulemusega 2:1 Tallinna JK Legioni. Elva asus vastasseisu juhtima 17. minutil, kui täpne oli Jürgen Kuresoo, seitse minutit hiljem viigistas seisu Kirill Belenkini tabamus. Elva võiduvärava eest kandis 48. minutil hoolt Andre Paju. A-tasandil jäi Elva saldoks kahe mänguga viik ja kaotus, B-tasandil teeniti kahe mänguga võit ja kaotus. A-tasandil tuli Legionil vastu võtta üks kaotus, B-tasandil saadi kahe mänguga kirja võit ja kaotus.

FA Tartu Kalev ja JK Tallinna Kalev U21 leppisid tasavägise kohtumise järel 2:2 viigiga. Tartu Annemõisa jalgpallihallis viis Kalevi duubli esmalt juhtima Kenlou Laasner, olles täpne 13. minutil, seejärel kasvatas edu 31. minutil Silver Rasmus Kubensky. Mängu tõi muutuse avapoolaja viimased kolm minutit, kui lühikese ajaga lõi Tartu Kalev kaks tagasi: 42. minutil oli penaltipunktilt täpne Kristofer Kaasik, viigivärava eest kandis kaks minutit hiljem hoolt Kris Edvard Kohv. Teine poolaeg jätkus sama tasavägiselt ning nii tuli lõpuvile kõlades leppida viigiga. Tartu Kalevi saldoks jäi B-tasandil nelja mänguga kaks võitu, viik ja kaotus. Kalev duubel teenis A-tasandil ühe viigi ning B-tasandil kolme mängu järel ühe võidu, viigi ja kaotuse.

Taliturniiri C-tasandil sai võidu kirja Harju JK Laagri U21, kes jalgpalliliidu hallis oli tulemusega 1:0 parem Nõmme Kalju FC U21 meeskonnast. Mängu ainsa värava toimetas 29. minutil vastaste võrku Robert Kirsimägi. Kahe mängitud mänguga sai Harju duubel kirja ühe võidu ja kaotuse. Kalju U21 teenis nelja mängu järel ühe viigi ja kolm kaotust.

Maardu Linnameeskond alistas viigilise avapoolaja järel Läänemaa JK tulemusega 3:2. Haapsalu Uuemõisa jalgpallihalli avapoolaeg lepiti 1:1 viiki, kui Läänemaa poolt oli 29. minutil täpne Markus Õispuu ning Maardu poolt 35. minutill Stanislav Tsõmbaljuk. Teise poolaja keskel oli Maardu poolt taas täpne Tsõmbaljuk, 77. minutil kasvatas edu Danil Lebedev. Läänemaa poolt lõi 89. minutil ühe värava tagasi Martin Valkiainen. C-tasandil jäi Läänemaal nelja mängu saldoks kaks võitu ja kaks kaotust. Maardu teenis nelja kohtumisega kolm võitu ja viigi.

C-tasandile panid punkti Pärnu JK Vaprus U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi, kes leppisid omavahel 2:2 viigiga. Pärnu Vaprus duubel haaras koduväljakul edu kohe mängu esimesel minutil Ilja Mohnja tabamusest. 17. minutil oli Pärnul hea võimalus viigistada, ent Eke Tormis Pika penalti jäi ebatäpseks. Viigiväravani jõuti 47. minutil Märt Toomsalu tabamuse järel. Kaheksa minutit hiljem viis Pärnu 2:1 juhtima Mirko Mardiste. Pärnu Vapruse duubel jõudis viigiväravani 78. minutil Ron Robert Pärgi tabamusest. A-tasandil sai Pärnu Vaprus U21 kirja ühe kaotuse, C-tasandil jäi kahe mängu järel saldoks võit ja viik. Pärnu Jalgalliklubi pidas C-tasandil neli mängu, millest kirja saadi kaks võitu, viik ja kaotus.