23

07.2009

08:25

Tallinna Levadia pääses järgmisesse ringi!

Tallinna FC Levadia alistas UEFA Meistrite Liiga teise eelringi korduskohtumises Poola klubi Wisla Kraków SA 1:0 ning pääses kahe mängu kokkuvõttes 2:1 eduga järgmisesse ringi.

Eesti klubi sangariks tõusis suvel Narva Transist värvatud Vladislav Ivanov, kes 90. minutil tulistas 18 meetrilt karistuslöögi püüdmatult Wisla väravavahi Mariusz Paweleki selja taha.

“Ivanovi tugev vasak jalg on teada ja väravavahile paistis päike silma ka,” kirjeldas Levadia peatreener Igor Prins.

Vaid kaks minutit varem oli Martin Kaalma päästnud võõrustajad  halvimast. Poolakad tabasid lähipositsioonilt esmalt posti ning jätkuolukorrast suutis Pawel Brožek palli uuesti nurka suunata, ent Kaalma pareeris lähilöögi õigeaegse viskumisega.

“Raske, väga raske oli,” ohkas Kaalma pärast mängu kergendatult. “Olime sisuliselt 180 minutit surve all. Kõik tegid meeskonna heaks tööd ja tänu sellele saimegi edasi.”

Levadia vastane järgmises ringis on Ungari meister Debreceni VSC, kes kahe mängu kokkuvõttes mängis 3:3 viiki Rootsi tšempioni Kalmar FF-iga, ent sai edasi tänu võõrsil löödud väravatele.

FC Levadia ja Debreceni avakohtumine toimub kolmapäeval, 29. augustil kell 19.00 Kadrioru staadionil. Korduskohtumine 5. augustil kell 20.00 (Eesti aja järgi 21.00) Ungaris.