05

03.2011

16:08

Tammeka andis kodus Paide vastu käest 2:0 edu

Tartu Tammeka mängis Annelinna kunstmuruväljakul viimase kaheksa minutiga maha 2:0 eduseisu ning leppis Meistriliiga avavoorus 2:2 viiki Paide Linnameeskonnaga.

Tundus, et Tammeka poolelt on mäng juba tehtud, kuid 90. minutil oli väravast liiga palju välja tulnud nende uus väravavavaht Göksu Hasancik ning Ats Sillaste pidi palli vaid üle tema pea tõstma, et värav lüüa.

Kõigest minut hiljem oli Tammeka kaitsjatest kiirem Janek Kalda, kes vasakult äärelt läbijooksule pääses ja palli värava tagumisse nurka suunas. Seis 2:2 ja magus punkt teenitud.

Paide lootsi Meelis Rooba sõnul tõi edu taktikaline vangerdus, mis seisnes pika ründaja viimises ette. “Panime ühe suurema ründaja juurde ja tänu sellele suutsime oma võimalused ära lüüa,” sõnas Rooba. “Tulemusega võib rahule jääda, sest olime 0:2 kaotusseisus. Lõpuks suutsime siiski iseloomu näidata ja kaks vajalikku väravat tagasi lüüa. Mängupildiga ei saa rahule jääda, sest mõned poisid ei mänginud täna oma võimeid välja.”

Juba kohtumise 15. minutil sai Tammeka poolelt vigastada Mikk Laas, kelle asemel tuli platsile Kaarel Torop. Esimesel poolajal olid mõlemal meeskonnal mõned võimalused – Albert Prosa lõi korra posti ning Paide ründajad kõmmutasid palli napilt üle värava – kuid väravat ei sündinud.

“Oleksime pidanud täna võitma, sest oli näha, et oleme paremad,” rääkis Paide kapten Rauno Kald. “Mängupilt ei olnud küll hea – loomade jalgpall lausa.”

Teisel kolmveerandtunnil oli domineerivamaks pooleks Tartu. 73. minutil leidis Torop Paide kaitsjate vahel augu ning saatis palli värava paremasse alumisse nurka. 82. minutil eksis rängalt Paide väravat kaitsnud Kaido Koppel, kes libises ning Alar Alve saatis mänguvahendi väravasse.

Tammeka peatreeneri Marko Kristali sõnul oli mäng juba nende käes, ent lõpu eel lasti end lõdvaks ja rumalad vead karistati ära.

“Mängida tuleb lõpuni nii nagu me alati oleme mänginud, aga kui sa lased end 2:0 peal lõdvaks ja hakkad lollusi tegema, siis on karistused kerged tulema,” ei jäänud Kristal kriitikaga võlgu. “Toropi värav oli väga ilus ja väga hästi tehtud. Alve on alati jalgpallist õigesti aru saanud ja kasutab oma võimalused ära.”

Ka Tammeka kapten Kaarel Kiidron oli meeskonna suhtes kriitiline ja kahetses käestlastud edu. “Mäng oli põhimõtteliselt meie käes, pilt ei olnud küll hea, aga me siiski domineerisime,” analüüsis Kiidron. “Juhtisime kahe väravaga, kuid ei kontsentreerinud piisavalt ning lasime kaks värvata lüüa – täiesti lubamatu!”

Järgmisel laupäeval, 12. märtsil kell 14.00 võõrustab Paide kodusel kunstmurul täna Ajaxit võitnud FC Levadiat. Tammeka sõidab samuti kell 14.00 algavaks mänguks külla Florale.

5. märtsil kell 14:00 Annelinna kunstmuru (Kaunase pst 68B, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA – PAIDE LINNAMEESKOND  2:2 (0:0)