16

04.2011

20:23

Tammeka esimene võit tähendas Kalevi esimest kaotust

Tänaseni Meistriliigas võiduta jätkanud Tartu Tammeka kirjutas esimesed kolm punkti tabelisse muljetavaldaval moel, kui võõrsil alistati senine liider Sillamäe Kalev 3:2.

Sündmusterohke kohtumise saatuse otsustus 64. minutil, kui Tammeka paremäär Heiko Tamm sai Kaspar Kaldojalt kaarpalli üle kaitsja. Kuna Kalevi seiklushimuline väravavaht Michael Patrick Kaltenhauser oli taas karistusalast kaugel seiklemas, ei jätnud Tamm seda võimalust kasutamata ja tulistas palli 40 meetrilt tühja võrku.

"Nägin kahte Sillamäe mängu ja teadsin hästi, kuidas nad mängivad," rääkis Tammeka loots Marko Kristal pärast mängu. "Kasutasime ära, et Sillamäe mängib kolme kaitsjaga. See võimaldas meil kontrarünnakutel vabu tsoone leida. Olen väga rahul, et esimese võidu saime."

Hiljem oli veel üks-üks-olukord kasutada Sillamäel, kuid Tammeka puurilukk Göksu Hasancik seisis ülesannete kõrgusel. Sama ei saanud öelda Kalevi peatreeneri Vladimir Kazatšonoki kohta, kes 85. minutil üle kees ja väljakult eemaldati.

"Jälle sama viga, mis mängudes Flora ja Ajaxiga, kust mulle kaugelt väravad löödi," ütles Kaltenhauser. "Edaspidi peab midagi ette võtma."

Kazatšonok keeldus kommentaaride andmisest, pildudes vaid kurje sõnu kohtunike aadressil, kes tema sõnul ebaõiglaselt tegutsesid.

Mängu alustas aga Kazatšonok nagu tavaliselt kolmemehelise kaitseliiniga ning tugeva survega vastasele. 10. minutil maitsesid sillamäelased edu esimesi vilju, kui vasakult äärelt tõusnud Aleksandr Tarassenkov mängis sööduga karistusalasse vabaks Maksim Paponovi. Poolkaitsja keeras kaitsjatest mööda ning Hasancik oli selles mängus esmakordselt üle mängitud.

Tammeka ei lasknud vastulööki kaua oodata. 19. minutil Tamme antud nurgalöögist tulnud palli suunas Reio Laabus peaga ette posti, kust Albert Prosa selle omakorda peaga väravasse lõi.

Võimalusterohkel esimesel poolajal tulistas Sillamäe korra latti ja posti, külaliste leerist vastas postilöögiga Martin Haljak ning Prosa ei suutnud realiseerida üks-üks-olukorda.

Teist kolmveerandtundi alustas teravamalt Tammeka. Kohe 47. minutil mängis Tamm tsenderduse kasti ja Prosa viis Tammeka juhtima. Täpselt 10 minutit hiljem oli aktsioonis Nikulin. Läbimurre vasakult äärelt, sööt kasti kaheksale meetrile ja kaheksas Meistriliiga värav oli Aleksei Aleksejevi jaoks tõsiasi.

"Kalev on minu meeskond. Eelmisel suvel lõin neile samuti kaks väravat, täna jälle," rõõmustas Prosa. "Meie ülesandeks oli kasutada ära kiired kontrarünnakud ja need realiseerida. Seda ka suutsime."

Mängu lõpp Sillamäe 330 toetaja silme all jätkus elamusterohkelt ja peakohtunik Hannes Kaasik pidi kollase hoiatuskaardi järele haarama koguni üheksal korral. Neist kuuel korral Kalevi mängija eksimuse pärast.

Kalevi kaotus ja Flora võit seitsmendas voorus tähendab seda, et Flora kerkis nüüd 17 punktiga ainuliidriks kuna Kalev ja Levadia võrdselt 14 silmaga vastavalt teisel ja kolmandal positsioonil asuvad. Kaljul on 13 ja Transil 12 punkti.

16. aprillil kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - TARTU JK TAMMEKA  2:3 (1:1)
Väravad
: 10. Maksim Paponov, 58. Alexey Alekseev - 19., 47. Albert Prosa, 64. Heiko Tamm
Hoiatused: 29. Aleksandr Tarassenkov, 31. Ilja Monakov, 57. Tanel Tamberg, 72. Sergey Gorbunov, 77. Alexey Alekseev, 84. Alexander Nikulin - 56. Kaspar Kaldoja, 60. Artur Pikk, 90.+3. Siim Tenno
85. minutil eemaldati Kalevi peatreener meeskonna varupingilt

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 8-Gorbunov, 5-Kulik, 27-P. Aleksejev, 22-Tamberg (61. 2-Cherkasov), 18-Nesterovski, 13-S. Mironov (46. 10-A. Alekseev), 7-Tarassenkov, 9-Monakov, 23-Paponov, 14-Nikulin.
Varus: 1-Starodubtsev, 2-Cherkasov, 10-A. Alekseev, 11-Lehtonen, 12-Dudarev.

JK Tammeka: 1-Hasancik, 5-Kaldoja, 3-Kiidron, 4-Roops, 6-Pikk, 11-Sonn, 13-Laabus, 17-Laas (46. 9-Torop), 32-Tamm, 99-Prosa, 90-Haljak (84. 7-Tenno).
Varus: 16-Lukjanov, 21-Hansi, 23-Valtna, 10-Kallandi, 22-Hausenberg, 7-Tenno, 9-Torop.

Mänguolud: +4, pilves sademeteta ilm; kunstmuru heas seisukorras.