09

06.2012

18:29

Tammeka ja Viljandi tegid keldriduellis viigi

Liigatabeli viimaste meeskondade vahelises kohtumises leppisid Tartu Tammeka ja FC Viljandi Tartus 1:1 viiki. Viljandi läks kohtumist Bert Klemmeri kiirelt väravast juhtima, kuid poolaja lõpus suutis Janno Saks tartlased mängu tagasi tuua.

Päiksepaistelises Tartus haaras FC Viljandi mängu juhtohjad kiirelt enda kätte. Oma esimesest nurgalöögist 11. minutil suudeti kohe skoor avada, kui Heiko Tammel ebaõnnestus esimeses postis pall puhtaks löömine ja Bert Klemmer kasutas ära endale langenud võimaluse, lüües mõnelt meetrilt palli kindlalt võrku.

Peale väravat sumbus mäng keskväljale, kus kumbki võistkond enda domineerimist peale suruda ei suutnud. Tammeka esimene hea võimalus saabus 24. minutil, kui ründesse ennistatud Georgi Ivanov võitles viljandlaste keskkaitsjalt palli endale, kuid üks-ühele olukorras jäi peale Viljandi väravavaht Roman Dmitriev.

Tartlaste peatreener Kristjan Tiirik oli oma hoolealuste esituses pettunud. „Tulemusega ja mängupildiga ei saa rahule jääda, ei tea mis täna poistel viga oli,“ kurjustas Tiirik. „Terve nädal rääkisime ja analüüsisime enda mängu, kuidas vigu vähendada, aga praaki oli palju.“

Tartlased hakkasid üha enam mängu sisse elama ja kuigi ladusast söödumängust rääkida ei saanud, tekkis võimalusi siiski. 27. minutil pääses Simo Tenno tsenderduse järel ohtlikult peaga löögile Martin Hurt, kelle soorituse suutis silmapaistvalt tegutsenud Dmitriev üle lati lükata.

Tammeka suutis mänguseisu viigistada 42. minutil, kui Georgi Ivanov aitas pika palli peaga edasi Janno Saksile, kes kaitseliini taha pääsenuna lõi kindlalt palli postipõrest madala löögiga väravasse. Tammekal oli veel enne poolajavilet hea võimalus juhtima minna, kui kiirrünnakul leidis Mikk Laas hea läbisööduga Ivanovi, kuid noore ründaja vabalt positsioonilt tehtud lööki oli Dmitrievile mugav tõrjuda.

Teise poolaja esimesel poolel suutis Tammeka enda üleolekut veelgi rohkem näidata. Kohe peale mängu jätkumist raiskas Janno Saks hea tsenderduse ja mõned minutid hiljem sai Hurt järjekordselt Tenno tsenderdusest peaga vabalt löögile, kuid Viljandi väravavaht oli oma ülesannete kõrgusel. 62. minutil jäi tartlaste juhtväravast puudu vaid mõnikümmend sentimeetrit, kui Tamme madala karistuslöögi väravasse suunamisele oli lähedal Rauno Tutk.

Vahetustega Tammeka rütm veidi lagunes ja Viljandi suutis mängu tagasi tulla. Mulkide parim võimalus saabus 70. minutil, kui ründaja Jaan Leimanni suurepärane tõste paarikümnelt meetrilt tabas latti. Leimann ohustas väravat ka mõned minutid hiljem, kui sai karistusalast hästi pöördelt löögile, kuid Lukjanov tartlaste väravas oli valvel ja püüdis löögi.

Kohtumise lõpp möödus suhteliselt rahulikult. Elevust tekitas vaid Kaspar Kaldoja läbimurre keskväljalt. Kaldoja suutis mööda mängida kolmest Viljandi poolkaitsjast, kuid keskkaitsjad suutsid ta löögi blokeerida.

Kindlalt mänginud Viljandi väravavaht Roman Dmitriev polnud rahul mänguga, kuid oli rahul tulemusega. „Raske mäng meie jaoks. Ma arvan, et see oli üks meie halvemaid mänge,“ sõnas Dmitriev. „Mängisime isegi Levadia ja Nõmme vastu paremini. Võib-olla oli asi soojas ilmas. Aga ma arvan, et tulemus on hea, sest Tartul oli rohkem võimalusi.“

Ka tartlaste ründaja Ander Paabut pidas Tammekat mängus paremaks. „Kolm punkti oleks võinud ära võtta, sest Viljandi mängis ainult pikka palli ette,“ rääkis Paabut. „Meil oli häid võimalusi, teisel poolajal eriti ja kodus oleks võinud kolm punkti ikkagi ära võtta, sest pole ju kaua aega võitnud. Miinimumeesmärk sai täidetud, et kodus nulli peale ei jäänud, aga kolm punkti oleks kõvasti magusam olnud.“

Tammeka jätkab Meistriliigas viimasel kohal, olles 14 mängust kogunud seitse punkti, Viljanil on silm rohkem ja kaheksas koht. Järgmisel laupäeval võõrustab FC Viljandi kell 14.00 algavas TV6 telemängus Paide Linnameeskonda, Tartu Tammeka kell 17.00 FC Florat.

9. juunil kell 14:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - FC VILJANDI  1:1 (1:1)