06

05.2012

18:26

Tammeka pidi tunnistama Paide 2:1 ülekaalu

Tamme staadionil hooaja esimese mängu pidanud Tartu Tammeka pidi Meistriliiga 11. voorus tunnistama Paide Linnameeskonna 2:1 paremust.

300 pealtvaataja silme all peetud kohtumist saatis häälekas fännilahing, kus poolehoidjad võtsid oma häältepaeltest viimast, et oma meeskond ikka võidule viia! Võitlusrohke oli ka palliplatsil,  enamjaolt keskväljal toimunud rebimises tegid mõlema meeskonna mängijad kõva tööd, kust vahel harva ka läbijooksule ning löögile mängida suudeti - puudu jäi mõlemal meeskonnal realiseerimisoskusest.

Kohtumist hästi alustanud Paide teenis juba teisel mänguminutil oma esimese nurgalöögi, kui Ervin Kõlli pealelöögi Tammeka väravavaht Michael Patrick Kaltenhauser üle otsajoone tõrjus. Nurgalöögijärgses olukorras kukkus kastis üks Paide mängijatest, kuid viga ei fikseeritud. Vaid neli minutit hiljem sai Mait Nõmme värava ees tsenderdusest tulnud pallile pea vahele, kuid Tammeka puurilukk kontrollis olukorda.

Seitsmendal minutil teenis Paide Linnameeskond nurgalöögi, mis mängiti lühidalt lahti ning saadeti terav tsenderdus ette posti, kust Paide mängija Teet Allas palli Tammeka kastis toimunud segaduse keskel kätte sai ning alla nurka saatis – Paide asus kohtumist juhtima 0:1.

Mängu 16. minutil teenis Georgi Ivanov umbes 20 meetri pealt karistuslöögi, mida läks sooritama Alex Nimo, kuid Paide väravavaht Martin Kaalma püüdis veidi nõrgaks jäänud löögi ristnurga alt. Kolm minutit hiljem saatis Paide vasakult äärelt pika palli otse kasti sisse, kus suluseisuhõngulises olukorras sai põhimõtteliselt üksi jäetud Sander Rõivasepp palli maha võetud ning lõi posti. Tagasipõrkunud pallile jõudis jaole aga mees ise ning viis paide juba kahe väravaga juhtima.

Tammeka teenis 44. minutil karistuslöögi, mis viis aga nurgalöögini, mille järgses olukorras sai Martin Hurt löögile ning lõi ühe tagasi. Tabloole kirjutati 1:2.

Tammeka peatreener Kristjan Tiirik: "Äärmiselt kahju on, et kaks sellist väga, väga rumalat väravat lasime - eraldi sai just rõhutatud riietusruumis, et rohkem jälgida. Meil on probleeme olnud standardolukordades, et mängijad magavad ja esimeses väravas magati täielikult maha ning teine värav samamoodi - oli suliseis või mitte, kuid mängijad jäeti katmata. Hiljem ka mängijad lihtsalt vaatavad, kuidas kaks korda Tikenberg saab löögile minna - sellised lubamatud eksimused."

"Paidet täna 40 minutit oligi - edasine oli nali, mis nendepoolt toimus, kuid nemad lahkuvad siiski võitjatena," ei olnud Tiirik rahul Paide pidevate kukkumiste ja ajavenitamisega.

Tammeka ainsa värava autor Martin Hurt: "Oleks võinud veel ära lüüa vähemalt ühegi. Arvan, et Tammekal jäi võib-olla puudu enesekindlusest - ees olukordade lahendamisega on probleeme. Olukordi tekib, kuid viimast võrku löömist ei ole. Tuleb olukord rohkem ära kasutada."

Tammeka jätkab nelja puntkiga viimasel, 10. kohal. Paide püsib esiviisiku ründeulatuses, olles kümne punktiga kuues. Ühe vähempeetud mängu juures Tallinna Kalevist kahe silma kaugusel.

5. mail kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - PAIDE LINNAMEESKOND 1:2 (1:2)
Väravad: 43. Martin Hurt - 7. Teet Allas, 19. Sander Rõivassepp
Hoiatused: 37. Mikk Laas - 41. Teet Allas, 48. Sander Rõivassepp, 70. Mait Nõmme

JK Tammeka: 27-Kaltenhauser, 12-Naggel, 2-Tenno (88. 13-Lorenz), 14-C. Anderson, 18-Hurt, 6-Saks, 16-Tutk (60. 10-Tšernjavski), 7-Laas (74. 17-Pikk), 8-Tamm, 4-Nimo, 15-Ivanov.
Varus: 33-Lukjanov, 13-Lorenz, 5-Lilleväli, 10-Tšernjavski, 17-Pikk, 11-Meisalu, 9-Paabut.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 4-Nõmme, 2-Allas, 5-Lomp, 3-Tubarik (46. 26-Voolaid), 8-Kõll, 22-Eteria, 14-Rõivassepp (64. 7-Kald), 10-Tikenberg (88. 17-Varendi), 16-Goldberg.
Varus: 12-Orgla, 26-Voolaid, 7-Kald, 17-Varendi.

Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.