10

04.2012

20:39

Tammeka rõõmustas publikut esimese võiduga

Tartu Tammeka rõõmustas oma poolehoidjaid, avades Meistriliigas värava- ja võiduarve ning alistades kodus pingelises kohtumises Tallinna Kalevi 2:1.

Annelinna kunstmurustaadionil pakkusid Tammeka ja Kalev võrdset mängu. Esimesed kümme minutit domineerisid tallinlased, kuid siis võttis mänguohjad enda kätte Tammeka, kui 12. minutil murdis Heiko Tamm paremalt äärelt läbi ja andis söödu karistusalasse, kus Marek Tšernjavski selle väravasse tulistas. Tammekale oli see hooaja esimeseks tabamuseks.

16. minutil avanes Tammekal hea võimalus eduseisu suurendada, kui Mikk Laas vastaste kaitsjalt palli varastas ja selle üle vastu tulnud Kalevi puuriluku Mart-Mattis Niinepuu tõstis. Löök oli aga nõrk ning Johannes Kukebal suutis palli enne väravajoont minema lüüa.

39. minutil Tallinna Kalev viigistas, kui Tartust sirgunud Rasmus Tomson saatis äärelt palli keskele, kust vaid veerand tundi varem Daniil Ratnikovi asemel väljakule pääsenud Edwin Stüf selle madalalt võrku lõi.

Teisel poolajal jätkus lahtine mäng. Tammekal oli kasutada kaks ohtlikku nurgalööki, kus esimese puhul saatis Tšernjavski palli napilt üle värava ning teisel puhul pääses löögile Siim Valtna, kuid ka Tammeka kapteni sooritus lendas üle.

Võiduväravani jõudis Tammeka 84. minutil, kui nurgalöögi järel suunas Valtna palli Janno Saksale, kes omakorda saatis mänguvahendi värava alumisse nurka.

Lõpuminutite heitluses püüdis Kalev innukalt viigiväravat leida, kuid head tõrjetööd näitas Tartu klubi sakslasest väravavaht Michael Patrick Kaltenhauser, kes tõi ristnurgast välja Rasmus Tomsoni tugeva kauglöögi.

"Ma arvan, et täna ootasid kõik Tammekalt väravaid ja salamisi ka kolme punkti ning mõlemat me suutsime ka pakkuda. Arvan, et rahuloluks on vägagi põhjust," lausus Tammeka peatreener Kristjan Tiirik. "Kalev mängis teravalt ja midagi kergelt ei antud, aga poisid olid tublid ja väärisid seda võitu. Kalev oli just eriti teisel poolajal väga terav ja hoidis rohkem palli, aga jalgpall on selline, et selle eest punkte ei anta - tuleb väravaid lüüa."

Tallinna Kalevi peatreener Sergei Ratnikov tõdes, et tema hoolealused eksisid standardolukordades liiga palju. "Mängupilt oli enam-vähem, kuid standardolukordades eksisime liialt palju. Näis, et võidab see meeskond, kes rohkem võita tahab – tundub, et täna tahtis Tammeka rohkem võita," lisas Ratnikov.

10. aprillil kell 18:45 Tartu Annelinna kunstmuru (Annemõisa 6, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - JK TALLINNA KALEV 2:1 (1:1)
Väravad: 12. Marek Tšernjavski, 84. Janno Saks - 39. Edwin Stüf
Hoiatused: 55. Janno Saks - 57. Risto Kägo

JK Tammeka: 27-Kaltenhauser, 17-S. Valtna, 16-Tutk, 12-Naggel, 6-Saks, 7-Laas (60. 15-Ivanov), 8-Tamm (80. 11-Meisalu), 3-Nimo, 14-C. Anderson, 10-Tšernjavski (72. 13-Lorenz), 5-Lilleväli.
Varus: 33-Lukjanov, 13-Lorenz, 11-Meisalu, 15-Ivanov, 2-Tenno, 9-Njeukam, 18-Hurt.

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 15-Kukebal, 17-Whalen, 6-Kase, 19-Armean, 8-Kabashi, 5-Kägo (60. 20-Karpõtšev), 9-Tomson, 16-Aidara, 24-Ratnikov (33. 14-Edwin Stüf), 10-Mitsuyama.
Varus: 89-D. Savitski, 7-Koroljov, 20-Karpõtšev, 14-Edwin Stüf, 18-Kõrtsmik.

Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.