02

04.2011

17:54

Tammeka sai Transilt kodus viigi

Tartu Tammeka tegi jalgpalli Meistriliiga V voorus hooaja parima mängu, kui kodus mängiti 1:1 viiki senise liidri Narva Transiga.

Luuravalt alanud kohtumises käivitus külaliste mängumootor sujuvamalt, ohjad saadi enda kätte ja hoolitseti ka esimeste võimaluste eest. Poolaja keskel oli Narval võimalus juhtima minna, kuid Tammeka väravavaht Göksu Hasancik suutis õigel hetkel välja tulla ja olukorra klaarida.

Tammeka vastus ei lasknud ennast kaua oodata. Teises väljakuotsas kombineerisid hästi omavahel Marko Sonn ja Alar Alve. Sonn suunas tsenderduse kasti joonelt Alvele, kes 36. minutil ühe puutega palli Transi värava alanurka tulistas.

“Oli esimene mäng, mis oli juba mängu moodi,” lausus Tammeka peatreener Marko Kristal. “Kahju, et ei suutnud eduseisu taaskord hoida ja kodus kolme punkti võtta.”

Tammekal oli rõõmu eduseisus olemisest napilt pool tundi. Narva tegi poolajal vahetuse, tuues värske mehena sisse Vladislav Fjodorovi, kes asendas Maksim Bazjukinit. Tammeka suutis mängujoonisest esiti kinni hoida ja Narval ei lastud oma väljakupoolel toimetada.

Järk-järgult said külalised oma mängu rohkem käima, nõelates kiirete rünnakutega. 60. minutil pääseti kastist ka löögile, kuid Hasancik oli mees õiges kohas. Viis minutit hiljem oli siiski jalul viik. Tammeka kaotas keskväljal palli, millele järgnes narvalaste rünnak. Äärelt mängiti löögile Anton Ephhin, kes ei eksinud.

“Oli meie mäng, kuid kui võimalusi ära ei löö, siis ei saa ka võita,” lausus Transi mees Erik Griogrjev. “Pääsesime mitu korda üks-ühele, kuid Tammeka väravavaht oli tasemel.”

Pärast väravat pani külalismeeskond suurema pressi peale, kuid rohkemaks nad suutelised ei olnud ja mäng lõppes 1:1 viigiga.

Tammeka ründaja ja väravaautori Alar Alve arvates oleks Tammeka pidanud võitma. “Mäng oli täiesti võidetav, meil olid mitmed võimalused, et kohtumine enda kasuks kallutada,” lausus Alve. “Kahjuks seekord saime taaskord viigi, kõik võitlesid lõpuni ja oli näha, et kõik mängisid hingega.”

Nädala pärast võõrustab Tammeka kell 17.00 Tallinna Levadiat ning Trans samal ajal Paide Linnameeskonda.

2. aprillil kell 17:00 Annelinna kunstmuru (Kaunase pst 68B, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NARVA JK TRANS  1:1 (1:0)