30

09.2012

12:40

Tammeka võttis võimsa 4:0 võidu

Eile toimunud Meistriliiga 31. vooru kohtumises näitas Tartu Tammeka FC Viljandi vastu suurepärast esitust, mille tasuks kindel 4:0 võit. Avapoolaeg lõppes küll väravateta, aga staadionile kogunenud 312-pealine publik nägi teisel poolajal väravaid igale maitsele.

Tammeka alustas mängu Viljandiga tavapärasest erineva 4-4-2 süsteemiga, mida kasutati ka viimases väravateta viigiga lõppenud mängus mulkide vastu. Mõneti üllatuslikult kasutas peatreener Joti Stamatopoulos vasakkaitsjana Mikk Laasi, kelle asemel võttis koha vasakul äärel sisse Alex Nimo. Ründajatena alustasid Kristjan Tiirik ja Maido Pakk.

Mäng algas kohese Tammeka survega ning Viljandi meeskonna hooleks jäi vaid 10 mehega kaitses istumine ja pika palli ette tagumine. Esimene võimalus langes Tammekale juba umbes 10 mänguminuti järel, kui Kaspar Kaldoja avastas end karistusala joonelt vabalt positsioonilt, kuid Tammeka kapteni löök lendas üle värava.

Sarnane võimalus langes ka mõned minutid hiljem Kristjan Tiirikule, kuid ka tema saatis mänguvahendi üle värava põiklati. Vanameister Tiirikule langes ka esimese poolaja ehk parim võimalus, kui ta ennetas Viljandi väravavahti Alan Ventslit pika palli tagaajamisel, kuid ründaja raskest olukorrast tehtud tõste lendas üle värava.

Teine poolaeg algas nagu esimene – Tammeka valdas suures osas palli, kuid päris 100%-lisi väravavõimalusi ei loodud. Seda kuni 55. minutini. Paremalt äärelt pääses tsenderdama Siim Tenno ning kuigi Viljandi kaitsjad said tsenderdusele pea vahele, langes see tagumises postis Alex Nimo saagiks, kes saatis mõõdetud siseküljelöögiga palli tagumisest postist sisse.

Paar minutit hiljem tegi oma debüüdi ka Guinea koondislane Pato ning Tammeka publikul tuli oodata kõigest kuus minutit, et näha ründaja debüütväravat. Pato näitas vasakul äärel oma jõudu ning lükkas kergelt õlaga eemale Viljandi kaitsja, purjetas karistualasse ja saatis terava nurga alt palli Viljandi väravasse seisuks 2:0.

78. minutil tegi Tammeka seisuks juba 3:0. Vasakkaitsja Laas andis kaugelt tsenderduse mulkide värava suunas, pall tundus lendavat kindlalt väravavahi Ventsli sülle, kuid Kaspar Kaldoja mängis olukorra ilusti lõpuni ja sai söödule pea vahele ning lõi sellega oma Meistriliiga hooaja neljanda värava.

Mängule pani fantastilise punkti aktiivselt tegutsenud Mikk Laas. Käimas oli juba viimane mänguminut, kui Laas triblas palliga vasakult äärelt keskele ning saatis 20 meetri pealt parema jalaga tugeva pommlöögi Viljandi värava ristnurka.

„Võit oli teenitud, meil oli uskumatult suur pallivaldamine. Kui esimese poolaja järgi võtta, siis oli see ma arvan isegi 90-10. Oli tähtis, et me ei kaotanud kannatlikkust ja uskusime lõpuni. Mõnikord lähevad sellised mängud ka teistmoodi, suudad küll võimalusi luua ja palli vallata, aga vastased suudavad ära lüüa ühe standardolukorra või kontrarünnaku,“ resümeeris Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos mängu.

„Täna olen ma väga õnnelik ja õnnitlen meeskonda, sest nad töötavad trennides kõvasti. Rääkisime [mängijatega] sellel nädalal, et meie esitused lähevad järjest paremaks, nii mängudes kui treeningul ja see on raske töö vili. Loodame selle jätkumist ja et meil viimases voorus oleks hea võimalus Meistriliigasse püsima jääda,“ ütles kreeklane.

Tammeka ründaja ja abitreener Kristjan Tiirik pidas võidu aluseks seda, et võistkonnast ei puudunud vigastuste või kaartide tõttu peaaegu kedagi ja häälestus mänguks oli õige. „Positiivne, et suutsime palli hoida. Sööt liikus päris häst ja lõime palju momente. Võib-olla oleks võinud mängu saatuse varem ära otsustada, aga lõppkokkuvõttes on 3 punkti see, mida täna vaja oli ja püsime veel elus.“

Pato debüütvärava kohta ütles Tiirik aga järgmist: „Publiku jaoks oli see värav ilmselt päris naljakas, see kuidas [Joel] Indermitte põrkas temast tagasi. Pato on väga võimas mängija.“

Viljandi kapten Ott Ottis tunnistas mängu järel tartlaste paremust: „Nad olid paremad lihtsalt, tahtmist oli rohkem. Kõik läksid väga uljalt mängima, ei mänginud lihtsalt ja kindlalt, kõik lihtaslt tampisid palli. Meil oli teadlikult valitud, et lähme kontrarünnakute peale, aga kindlasti üks suur miinus oli, et meil polnud [Sander] Sinilaidu keskel, sest Sinilaid suudab selle mängu käima panna.“

29. septembril kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - FC VILJANDI 4:0 (0:0)
Väravad: 55. Alexander Frank Nimo, 63. Elhadj Ousmane Barry, 78. Kaspar Kaldoja, 90.+1. Mikk Laas
Hoiatused: 62. Mikk Laas, 72. Kaspar Kaldoja, 84. Martin Hurt, 85. Mikk Valtna - 77. Elvis Liivamägi, 90. Jaan Leimann

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 5-Kaldoja, 12-Tutk, 15-Hurt, 17-Laas, 7-Siim Tenno, 43-Mboungou, 32-Tamm, 10-Nimo (70. 27-Perlin), 11-Pakk (84. 9-M. Valtna), 23-Tiirik (58. 99-Barry).
Varus: 98-Kütt, 99-Barry, 92-Simo Tenno, 9-M. Valtna, 88-Paabut, 16-Naggel, 27-Perlin.

FC Viljandi: 1-Ventsel, 17-Karu, 4-Indermitte, 22-Mütt, 26-Liivamägi, 16-Ottis, 80-Tšegodajev, 7-Leimann, 21-Torop (46. 18-Junolainen), 77-Lätt, 10-Laht (70. 9-Belov).
Varus: 9-Belov, 18-Junolainen.

Mänguolud: +14, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.