05

05.2014

14:32

Tarvas suutis Flora duubliga viigistada, Infonet II on võidulainel

Nädalavahetusel peeti Esiliiga kümnenda ja Esiliiga B 11. vooru mängud. Esiliiga liider Tallinna FC Flora II ei suutnud Rakvere JK Tarva võrku ühtki palli lüüa.

Väravateta lõppenud mängust piisas aga Flora duublile ka punktist, et jääda tabeli tippu. Nõmme Kalju II, kes alistas Levadia teise võistkonna 3:1 ning tõusis konkurendist punktiga ka ette, kaotab ühe vähem peetud mängu juures Florale nelja punktiga.

Sellest voorust oli üks mäng ka otseülekandes – Vändra JK Vaprus alistas YouTube'i vahendusel üle kantud mängus 6:0 Tallinna FC Puuma. Vooru avamängus neljapäeval oli Pärnu Linnameeskond 3:1 üle Kiviõli FC Irbisest ning reedel peetud Kuressaare ja Viljandi Tuleviku heitlusest väljusid 2:1 võitjatena saarlased.

Tulevik on suurte duublite järel liigas neljas ning Levadia II on ees kolme punkti kaugusel, kuid Levadial on ka üks mäng vähem peetud. Kuressaare vähendas aga tänu võidule vahet mulkidega kahele punktile, olles Pärnu Linnameeskonnaga võrdselt teeninud 13 punkti. Rakvere Tarvas on 11 punktiga seitsmes, tabeli lõpetavad Vändra, Kiviõli ja Puuma.

Esiliiga B liider on jätkuvalt Tallinna FC Infonet II, kes alistas viimati karikasarja poolfinalisti HÜJK Emmaste 3:1. Evald Tipneri karikavõistlustel finaali pääsenud Tartu FC Santos alistas 5:0 Tallinna FC Flora III ja Sillamäe Kalevi duubel oli võõrsil 3:0 üle Elvast. Kohtla-Järvel oli mängus põnevust viimaste minutiteni – kohalik JK Järve alistas 3:2 Tallinna JK Legioni, Kohtla-Järve võiduvärava lõi 83. minutil Martin Juhanson. Maardu FC Starbunker oli võõrsil 2:1 üle Tallinna FC Ararat TTÜ-st ja ka selles kohtumises selgus võitja hilises faasis – Maardu sangariks tõusis Rain Aasmäe, kes oli täpne kohtumise 86. minutil.

Infonet on 11-st mängust võitnud kümme ja viigistanud ühe. Santos on tabelis teisel kohal, jäädes Infonetist seitsme punkti kaugusele. Siiski on Lõuna-Eesti meeskond pidanud Infoneti duublist ka kaks mängu vähem. Kolmas on Sillamäe Kalev II, kellele järgnevad HÜJK Emmatse, Maardu FC Starbunker ja Tallinna JK Legion. Seitsmes on üheksa punktiga FC Elva, kaheksa punkti on teeninud nii Kohtla-Järve, FC Ararat TTÜ kui ka FC Flora III.