10

04.2024

21:33

Tipneri karikavõistlustel selgusid kõik poolfinalistid

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti täna, 10. aprillil kolm veerandfinaalmängu, mille järel said selgeks kõik poolfinalistid: Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju FC, Viimsi JK ning päev varem edasipääsu taganud Tallinna FCI Levadia.

Paide Linnameeskonna vastane veerandfinaalis oli FC Kuressaare, kes alistati koduväljakul teise poolaja tabamustest 2:0. Et Kuressaare jäi Karl Rudolf Õiguse punase kaardi tõttu juba 11. minutil ühemehelisse vähemusse, oli külalismeeskonna jaoks mäng keeruline. Avapoolajal Paide arvulist enamust enda kasuks pöörata ei suutnud ning juhtima ei asutud ka teise poolaja algul määratud penaltilöögist - Robi Saarma katse oli ebatäpne. Juhtväravani jõuti 59. mänguminutil, kui Saarma tsenderdusest suunas palli peaga võrku Kristofer Piht. 2:0 võidu kindlustas 75. minutil meeskonnale Saarma, kes sai penaltipunktil teise võimaluse ning ei jätnud seda kasutamata.

Samal ajal pandi pall mängu ka Sportland Arenal, kus Nõmme Kalju FC oli 2:1 üle JK Tallinna Kalevist. Tasavägises mängus õnnestus Kaljul vastase väravalukk lahti muukida avapoolaja viimasel minutil, kui Aleksandr Nikolajevi tsenderdusest saatis palli võrku Promise David. 2:0 eduseisu jõuti 66. mänguminutil ning taas oli väravalööjaks Promise David, tabamusele tegi eeltöö nurgalöögist palli kasti saatnud Koki Hayashi. Vaid kaks minutit hiljem lõi Kalev ühe tagasi: kõrge surve tulemusena näidati kastis teravust ning kuigi esimene löögikatse blokeeriti, toimetas jätkuolukorras palli võrku Kenlou Laasner. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud ning koha poolfinaalis kindlustas Nõmme Kalju.

Veerandfinaalide suurima võidu teenis Viimsi JK, kes lõi kohtumises Läänemaa JK-ga kolm vastuseta väravat. Viimsi muukis Läänemaa väravaluku lahti 41. mänguminutil, kui Oskar Ollik leidis hea läbisööduga kasti rünnanud Gregor Lehtmetsa, kes lahendas olukorra kindlalt. Avavärava autor oli osaline ka teise tabamuse juures: 57. minutil suunas Lehtmetsa poolt kasti saadetud karistuslöögi võrku Johann Kõre. 3:0 eduseis toodi tabloole 66. mänguminutil, kui kõrge surve tulemusena loodud rünnakuolukorra lõpetas resultatiivselt vaheajal mängu sekkunud Nevil Krimm.

Teisipäeval, 9. aprillil tagas pääsme poolfinaali Tallinna FCI Levadia, kes alistas Tallinna FC Flora seisuga 2:1.

Poolfinaalide võistluspaarid selguvad neljapäeval, 11. aprillil kell 11 toimuval loosimisel.