12

03.2011

19:14

Trans jätkas Kure vastu suurte võitude seeriat

Narva Trans avas jalgpalli Meistriliigas tänavuse võiduarve, alistades veenva ülekaaluga 4:0 FC Kuressaare.

Nädal tagasi FC Viljandi vastu samuti domineerinud, kuid 0:0 viigiga rahuldunud Trans asus saarlasi alates esimesest minutist suruma ning kui Marius Bezykornovas 30. minutil Vladislav Fjodorovi söödust narvalased 1:0 ette viis, ei olnud enam tagasiteed.

Transi valgevenelasest peatreeneri Juri Svirkovi sõnul püüti kiiret väravat, kuid oma taaskordses edus Kuressaare vastu oldi kindlad. “Tahtsime kohe alguses värava lüüa, kuid kuigi seda ei suutnud, oli koguaeg selge, et on vaid aja küsimus, millal ülekaalu väravaks vormistame,” lausus Svirkov. “Pärast teist väravat ei kujutanud Kuressaare enam mingit erilist ohtu.”

Avapoolaja viimasel minutil kasvatas Transi edunumbrid kahekordseks Aleksandrs Cekulajevs, realiseerides Stanislav Kitto söödu. Teisel poolajal lisas Anton Epihhin kaks väravat. Esmalt 1-1-olukorras Priit Pikkeri vastu 55. minutil ning 12 minutit hiljem, lüües sisse jätkupalli.

“Mulle oli see Transi särgis esimeseks mänguks ja seetõttu suureks väljakutseks,” sõnas Epihhin. “Mõlemad minu väravad tulid meeskonnakaaslaste suurepärasest eeltööst ja pean neid tänama, et nad aitasid mul väravalööjate sekka pääseda.”

Lisaks taaskordsele suurele kaotusele Narva vastu on Kuressaare peatreeneril Sergei Zamogilnõil enne tuleva nädala mängu Ajaxiga ehk ühe oodatava pearivaaliga püsimajäämisvõitluses mõtlemisainet küllaga. Rivist langesid mõlemad keskkaitsjad Rauno Reiman ja Kaarel Saar. Pärast Saare vigastust 56. minutil pidi vasakkaitsja ülesandeid täitma lausa ründajast kapten Martti Pukk.

Kui Trans korraldas Kuressaare värava all korraliku tulevärgi, said saarlased kirja vaid ühe löögi raamidesse, kui 75. minutil saadeti 35 meetrilt teele pikk pall, mis Dmitri Vkaltšinovile kergeks saagiks osutus.

Trans kohtub järgmisel laupäeval, 19. märtsil kell 14.00 Hiiu staadionil Nõmme Kaljuga. Kuressaare võõrustab kell 17.00 Sportland Arenal Ajaxit.

Laupäev, 12. märts kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
NARVA JK TRANS – FC KURESSAARE  4:0 (2:0)
Väravad
: 30. Marius Bezykornovas, 45. Aleksandrs Cekulajevs, 55., 67. Anton Epikhin
Hoiatus: 90. Ernestas Biskys

JK Trans: 1-Dmitry Vyalchinov, 18-Erik Grigorjev, 2-Tomas Rimas, 15-Stanislav Kitto, 16-Dmitrij Šiškin, 5-Sergei Kazakov, 10-Aleksandrs Abramenko (71. 22-Ernestas Biskys), 13-Vladislav Fjodorov, 19-Anton Epikhin, 7-Marius Bezykornovas, 8-Aleksandrs Cekulajevs (70. 9-Maksim Gruznov).
Varus: 33-Valeri Smelkov, 22-Ernestas Biskys, 21-Maksim Bazjukin, 11-Viktor Plotnikov, 9-Maksim Gruznov.

FC Kuressaare: 1-Priit Pikker, 15-Urmas Rajaver, 13-Rauno Reiman (40. 22-Taavi Azarov), 3-Kaarel Saar (56. 8-Taavi Trasberg), 25-Sander Viira, 18-Rene Aljas (70. 20-Margus Rajaver), 17-Lauri Mihkelson, 23-Amor Luup, 39-Elari Valmas, 9-Martti Pukk, 11-Madis Lange.
Varus: 30-Riido Reiman, 22-Taavi Azarov, 20-Margus Rajaver, 8-Taavi Trasberg, 10-Andre Ilves.

Mänguolud: +2, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.