21

08.2012

06:48

Trans sai Tallinna Kalevi üle kõige napima võidu

Meistriliiga 24. voorus sai väärtusliku võidu Narva JK Trans, kes alistas võõrsil JK Tallinna Kalevi tulemusega 0:1.

Transile tõi võidu Aleksandr Dubõkini tabamus kohtumise 65. minutil. Võidupunktide toel suurendas Trans vahet Paide Linnameeskonnaga, keda edestatakse ühe vähempeetud kohtumise juures nelja punktiga, Sillamäe Kalevist jääb Trans maha kuue punktiga, kuid narvalastel on ka kaks kohtumist vähem peetud.

"Punkte ei saanud, kahju on," sõnas mängu järel kalevlaste abitreener Daniel Meijel. "See meeskond, kes täna platsil oli, tegi väga hea mängu. Me ei väärinud kaotust, viik oleks olnud väga õiglane tulemus, kuid jalgpallis võidab ikkagi see, kes palli võrku lööb."

Mängu alustas pisut paremini Trans, kes esimestel minutitel selgelt rohkem palli hoidis ning tasapisi ka rünnakutele lülitus. Kumbki meeskond aga erilisi võimalusi ei omanud - kalevlased otsisid pika palliga peamiselt üksiku ründajana tegutsenud Garreth Guntherit, Trans üritas peaasjalikult lühikeste söötude ja tsenderdustega, sekka ka kauglööke.

Kalevil seisis väravapostide vahel sealjuures eriloaga Kalev III-st esindusmeeskonda edutatud Mart Kaljuste, kelle viimane Meistriliigamäng jäi aastasse 2009. Kolmandas liigas väljakumängijana tegutsev Kaljuste oli sunnitud puurivahi tööd täitma, sest kõik Kalevi esimesed väravavahivalikud on erinevatel põhjustel mängukõlbmatud.

Mängu tuli pisut elu enne poolaega - esmalt jõudis nurgalöögijärgses olukorras väravale lähedale Trans ning seejärel, vahetult enne poolajavilet, mängisid võõrustajad üks-ühele olukorda Guntheri, kelle kena tõste aga Transi väravalatist tagasi põrkas.

Teisel poolajal oli mäng võrdsem, kuid sellest hoolimata nähti just siis kohtumise ainsat väravat - poolaja keskel põrkas blokeeritud Aleksejs Kuplovs-Oginskise tsenderdus Aleksandr Dubõkinile, kes kena ülepuusalöögiga palli värava nurka saatis - 0:1!

Kaotusseisu jäänud kalevlased jätkasid küll ründamist ja üritamist, kuid vajaka jäi teravusest viimasel väljakukolmandikul - löögikohtadelt hakati söödu või triblinguga olukorda üle mängima, mille taha jäi kindlasti nii mõnigi hea šanss.

Viimaseks nurgalöögiks saatsid kalevlased värava alla ka Kaljuste, kuid antud korner jäi selgelt madalaks ja ebaõnnestunuks, mille järel kõlas ka lõpuvile - Trans sai Tallinnast napi, kuid täisväärtusliku 1:0 võidu.