04.2011

19:04

Transi võitis penaltipõnevikus Kalevit, Flora purustas Ajaxi

Finaal FC Flora ja Transi vahel toimub 10. mail kell 19:45 A. Le Coq Arenal

Stanislav Kitto täpne löök Eesti jalgpalli karikavõistluste poolfinaalis tagas Narva Transile penaltiseeria 17:16 võidu JK Sillamäe Kalevi üle ja Nõmme JK Kaljule koha Euroopa Liigas.

Ida-Virumaa derbi Kalevi kunstmuruväljakul kujunes Eestis seninägematuks trilleriks, kui võitja selgitamiseks läks vaja 17 penaltiseeria ringi. Otsustavas voorus eksis Sillamäe ridades Maksim Paponov, millele vastas Transi kapten Kitto täpse löögiga.

Trans asus mängu juhtima 58. minutil Aleksandrs Cekulajevsi tabamusest, viis minutit hiljem Aleksandr Tarassenkov viigistas ning rohkem väravaid väljakul ei löödudki.

Narva kohtub 10. mail toimuvas karikafinaalis mulluse finalisti Tallinna FC Floraga, kes sai kerge vaevaga 6:0 jagu Lasnamäe FC Ajaxist. Pärast Rauno Alliku avaväravat 7. minutil püsis 1:0 seis 54. minutini, kui täpne oli Hannes Anier. Hiljem lisas noorem Anier veel ühe tabamuse. Sihile jõudsid ka Sergei Mošnikov, Zakaria Beglarišvili ja Markus Jürgenson.

Transi pääs finaali tähendab mullu Meistriliigas neljandaks jäänud Nõmme Kalju jaoks pääsu Euroopa Liiga eelringi.

Karikavõistluste 1/2 finaalid:

26. aprillil kell 18:45 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - NARVA JK TRANS*  1:1, pen. 16:17, 1:1 (0:0)
Väravad
: 61. Aleksandr Tarassenkov - 57. Aleksandrs Cekulajevs
Hoiatused: 43. Pavel Aleksejev, 82. Igor Dudarev - 49. Tomas Rimas, 90.+3. Aleksandrs Abramenko, 108. Stanislav Kitto
*ainsana eksis mängujärgsetel penaltidel Maksim Paponov, võidupenalti lõi Stanislav Kitto

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 12-Dudarev, 5-Kulik, 3-Naumov, 18-Nesterovski, 27-P. Aleksejev (46. 11-Lehtonen; 118. 2-Cherkasov), 13-S. Mironov, 23-Paponov, 9-Monakov, 7-Tarassenkov, 10-A. Alekseev (77. 14-Nikulin).
Varus: 1-Starodubtsev, 2-Cherkasov, 11-Lehtonen, 14-Nikulin, 17-Vihrov.

JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 16-Šiškin, 5-Kazakov, 10-Abramenko, 21-Bazjukin (119. 12-Plotnikov), 11-Leontovitš (41. 7-Bezykornovas), 9-Gruznov (74. 19-Epikhin), 8-Cekulajevs.
Varus: 33-Smelkov, 7-Bezykornovas, 22-Biskys, 19-Epikhin, 20-Strockis, 13-Fjodorov, 12-Plotnikov.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.