18

03.2016

22:16

Triobet saaliliiga võitis esmakordselt FC Cosmos

Täna Viimsi Kooli Spordikompleksis toimunud Triobet saaliliiga finaalseeria teises kohtumises alistas FC Cosmos 5:0 Narva United FC ning krooniti Eesti meistriks.

Mängu esimesi minuteid kontrollis enam Cosmos ning võõrustajad läksid matši ka neljandal minutil juhtima. Koondislane Maksim Aleksejev suutis järjepanu vastase kaitsjaid üle mängida, kauni petteliigutusega väravavahi segadusse ajada ning palli kindlalt võrku suunata.

Narva Unitedi liider Stanislav Bõstrov polnud täna veel täielikult mängukõlbulik. Kuigi koondislane tuli algkoosseisus väljakule, võttis ta koheselt pärast avavile koha sisse pingil. Pärast 0:1 kaotusseisu jäämist otsustas Narva juba avapoolajal korduvalt lendavat väravavahti kasutada ning Bõstrov tuli ajutiselt ka meeskonna mängu platsile juhtima ning seda sarnases olukorras kogu kohtumise vältel. United suutis küll ajutiselt initsiatiivi endale saada, kuid avapoolajal külalised väravani siiski ei jõudnud ning taktika maksis poolaja lõpus ka kätte.

Kohtumise 17. minutil oli Erik Grigorjevil hea võimalus Cosmose eduseis kahekordistada, kuid tema löök läks napilt üle värava. Vaid minut hiljem kaotas Narva lendava väravavahiga mängides palli ning Aleksejevi söödu lõi tühja väravasse Mihhail Šrubkovski.

Teisel poolajal jätkas Narva mitmel korral lendava väravavahi kasutamist ning suutis ka löögikohti tekitada, kuid Mark Boskini värav jäi puutumatuks.

26. minutil kaotas Narva ohtlikult palli, Aleksei Panin suutis end löögile mängida, kuid pall lendas Maksim Medvedevi väravast napilt mööda.

Samal minutil kees üle Narva Unitedi mängija Sergei Fedorov, kes saadeti tehtud vea eest punase kaardiga väljakult ära. Cosmos suutis tekkinud arvulise ülekaalu väravaks vormistada, kui teistkordselt oli täpne Šrubkovski.

United kasutas minutilist mõtteaega ning Ida-Virumaa meeskonnal õnnestus mänguliselt end taas kokku võtta. 28. minutil suudeti korra väga ohtlikult pall Cosmose värava alla viia, kuid väravatearve jäi siiski avamata. Mõnikümmend sekundit hiljem sekkus hea tõrjega veel mängu puurilukk Boskin. Vaid kaks minutit hiljem tekkis hoopis Boskinil kaugelt võimalus värav lüüa, kuid tema löök tabas Unitedi latti.

Mõlemal meeskonnal oli teisel poolajal korduvalt võimalusi värav lüüa. 31. minutil kaotas Aleksejev kaitses ohtlikult palli, kuid Ivan Seleznjov ei suutnud tekkinud võimalust ära kasutada. Veidi hiljem sai lendava väravavahina tegutsenud Andrei Panteleev löögile, kuid Boskini käed olid taas teel ees.

36. minutil vormistas Šrubkovski oma kübaratriki, kui suutis lahtise pallini esimesena jõuda ning selle libistades tühja väravasse suunata seisuks 4:0.

38. minutil lõi Cosmos viimase naela Narva Unitedi kirstu. Pavel Rubel söötis terava palli värava alla ning Grigorjevi ning Narva mängija Panteleevi võitluse järel jõudis pall taas väravasse.

Avakohtumise Narvas oli Cosmos 2:2 lõppenud normaalaja järel lisaajal 7:2 enda kasuks kallutanud ning finaalseeria 2:0 võiduga jõudis hiljuti karikavõitjaks kroonitud meeskond esmakordselt Triobet saaliliiga võiduni.